Domy

 • Drewniana chatka w Puszczy Białowieskiej

  Drewniana chatka w Puszczy Białowieskiej

  Ukryta wśród brzozowego zagajnika mała syberyjska dacza wciąż pachnie drzewem.

  Domy
 • Domek na drzewie

  Domek na drzewie

  O domku na drzewie marzy z pewnością wiele dzieci i niejeden dorosły.

  Domy
 • Stary domek letniskowy w nowym wydaniu

  Stary domek letniskowy w nowym wydaniu

  Udana modernizacja wakacyjnego domku.

  Domy
 • Dom w dawnym garażu

  Dom w dawnym garażu

  Zobaczcie, jak stary garaż przerobiono w wygodny dom.

  Domy
 • Mały domek na kółkach był jego marzeniem. Mieszka tu ze swoją dziewczyną i psem

  Mały domek na kółkach był jego marzeniem. Mieszka tu ze swoją dziewczyną i psem

  Mały domek na kółkach był marzeniem Aleka. Zaaranżował w nim salon, kącik do pracy, kuchnię, sypialnię oraz łazienkę z prysznicem. Zaglądamy do środka!

  Domy
 • Dom z pasją: z ciucholandu

  Dom z pasją: z ciucholandu

  Napisała do nas pani Magdalena Dubińska, by - po prostu - pochwalić się swoim domem. Dokładniej zaś - swoim twórczym wkładem, jaki do niego wniosła, nie ponosząc przy tym wielkich kosztów. Jeśli chcielibyście pokazać, jak zaaranżowaliście mieszkania korzystając ze swoich umiejętności, własnym sumptem - zapraszamy! A oto opowieść pani Magdaleny...

  Domy
 • Wasze wnętrza: mały dom na wsi

  Wasze wnętrza: mały dom na wsi

  Kolejna czytelniczka podzieliła się z nami zdjęciami swojego domu.

  Domy
 • Wnętrze malowane z fantazją

  Wnętrze malowane z fantazją

  Kuchnia jak różany ogród, zamiast obrazów w salonie - malowidło na całą ścianę. To wnętrze zaskakuje już od progu.

  Domy
 • Minimalistyczny dom pełen światła

  Minimalistyczny dom pełen światła

  Paleta neutralnych barw, naturalne materiały i dużo przestrzeni ułatwiającej swobodną wędrówkę światła. W tak urządzonym wnętrzu odpoczywa się najlepiej.

  Domy
 • Kunsztowna aranżacja z wyobraźnią

  Kunsztowna aranżacja z wyobraźnią

  Najpierw trzeba mieć pomysł, jak przywrócić wnętrzu utraconą świetność, a potem wprowadzić go w życie. To nic trudnego w domu, gdzie mieszka stolarz artysta i charakteryzatorka. Taki duet urzeczywistni każdą wizję.

  Domy
 • Willa naznaczona historią

  Willa naznaczona historią

  Rok negocjacji z konserwatorem zabytków, dwa lata wędrówek po targach staroci i antykwariatach, a do tego żmudny remont. Wszystko po to, by zachować charakter domu.

  Domy
 • Dom blisko natury

  Dom blisko natury

  Czasami spontaniczna wycieczka za miasto może odmienić czyjeś życie. A przynajmniej zdecydować o zamianie ciasnego M na przestronny dom.

  Domy
 • Dom ze szczyptą Orientu

  Dom ze szczyptą Orientu

  Choć wnętrze wygląda jak pałac wezyra, za muślinowymi zasłonkami rozciąga się widok na mazowieckie łąki. Oto pomysł na połączenie egzotyki i swojskich klimatów.

  Domy
 • Drzwi do ogrodu

  Drzwi do ogrodu

  Dom jest otoczony rozległym ogrodem, w którym rosną piękne stare drzewa. Żeby wpuścić tę imponującą zieleń do wnętrza, wystarczy otworzyć drzwi.

  Domy
 • Przepis na dom

  Przepis na dom

  Składniki: otoczony ogrodem dworek, a w nim kominek, stare meble, własnoręcznie haftowana pościel. Do tego liczni przyjaciele i dużo zwierząt.

  Domy
 • Dom w Kazimierzu

  Dom w Kazimierzu

  Spełnione marzenie mieszkańców betonowej dżungli. Drewniany dom w pełnym uroku miasteczku, do którego można uciec w każdej wolnej chwili.

  Domy
 • Dom blisko obłoków

  Dom blisko obłoków

  Stare domostwo na warmińskiej wsi przeżywa swoją drugą młodość. Tu znalazł spokojne schronienie artysta- łowca chmur.

  Domy
 • Magiczny dom na skraju puszczy

  Magiczny dom na skraju puszczy

  Przed laty był tu warsztat ślusarski, teraz jest... warsztat artystyczny. Miejsce ślusarza zajęła bowiem projektantka mebli.

  Domy
 • Dom jak z obrazka

  Dom jak z obrazka

  Najważniejszym miejscem w tym domu jest strych, a na nim duża pracownia. Nic dziwnego - w końcu mieszka tu malarka.

  Domy
 • Pochwała prostoty

  Pochwała prostoty

  - Kupno domu na wsi to najbardziej spontaniczna decyzja w naszym życiu - wspomina Dominika. - Szukaliśmy mieszkania w centrum Wrocławia, a znaleźliśmy dom z widokiem na pole kukurydzy.

  Domy
 • Z widokiem na... akwarium

  Z widokiem na... akwarium

  Zawsze marzyli o życiu za miastem, w otoczeniu przyrody. Gdy nadarzyła się okazja kupienia bliźniaka nieopodal Poznania, nie zastanawiali się długo.

  Domy
 • Dom jak dworek

  Dom jak dworek

  Zaczęło się od starej chaty, nie bez powodu zwanej przez domowników dziurawcem. Skończyło na domu, którego wnętrza przypominają dworek.

  Domy
 • Jasna aranżacja

  Jasna aranżacja

  Wnętrza są przestronne i pełne światła. To zasługa słońca wpadającego przez duże okna i wszechobecnej tu bieli.

  Domy
 • Dom w wersji mini

  Dom w wersji mini

  Domek jest niewielki - ma powierzchnię mieszkania średniej wielkości . Powstał właściwie z... braku środków oraz dzięki kilku prostym, ale dobrym pomysłom.

  Domy
 • Dom na uboczu

  Dom na uboczu

  Uroda miejsca jest tak zniewalająca, że aż trudno uwierzyć w bliskość dużego przemysłowego miasta.

  Domy
 • Kontrolowany wystrój minimalistyczny

  Kontrolowany wystrój minimalistyczny

  Z kolorów - tylko biele, szarości i beże. Ze sprzętów - tylko te najbardziej niezbędne. Ozdoby proste, starannie dobrane.

  Domy
 • Dom pełen wspomnień i kamieni

  Dom pełen wspomnień i kamieni

  Najchętniej całe życie spędziliby w podróży. Z każdej wyprawy, bliskiej i dalekiej, przywożą mnóstwo wspomnień i... kilka kamieni.

  Domy
 • Za lasami, jeziorami

  Za lasami, jeziorami

  Droga wijąca się pomiędzy lipami, mazurskie jeziora i lasy. A wśród nich dom jak z bajki, choć najzupełniej prawdziwy.

  Domy
 • Wnętrza, w których dekoracją są ściany

  Wnętrza, w których dekoracją są ściany

  Kuchnia jak różany ogród, zamiast obrazów w salonie - malowidło na całą ścianę. To wnętrze zaskakuje już od progu.

  Domy
 • Odkurzone historie

  Odkurzone historie

  Mieszkanie feng-shui - miejski dom pełen historii

  Domy
W dziale Domy znajdziecie wiele wszystko, co wiąże się z tematyką budowy domu. Możecie obejrzeć tu projekty domów, w tym projekty domów parterowych, projekty domów jednorodzinnych, jak i projekty domów nowoczesnych.

Z lektury artykułów zamieszczanych w dziale Domy dowiecie się jak powinien wyglądać dom inteligentny, czym są domy modułowe oraz jak buduje się domy szkieletowe.

Domy: budowa domu

Budowa własnego domu jest marzeniem wielu osób. W dziale Domy znajdziecie mnóstwo informacji, które uczynią ten proces o wiele łatwiejszym. Przede wszystkim, możecie dowiedzieć się jak otrzymać pozwolenie na budowę domu i jakie są koszty budowy domu. Znajdziecie też różnego rodzaju porady, na przykład dotyczące dobierania elewacji domu.

Domy: projekty domów

W dziale Domy zamieszczamy zdjęcia niepowtarzalne projekty domów, które mogą być inspiracją do tworzenia projektów domów marzeń. Ponadto, znajdziecie tu projekty niepowtarzalnych, takie jak stylowe domy drewniane, czy domy nowoczesne.

Projekty domów z działu Domy to prawdziwa dawka inspiracji, które można wykorzystać podczas projektowania własnego domu.

Domy: domy jednorodzinne

Domy jednorodzinne to najczęściej budowane domy. Domy jednorodzinne buduje się w różnych technologiach. Można zdecydować się na dom szkieletowy lub dom modułowy. Często wybieranymi projektami domów jednorodzinnych są domy parterowe.

Dom jednorodzinny można też zbudować z różnych materiałów. Coraz częściej osoby decydujące się na budowę domu wybierają projekt domu drewnianego. Dzięki prezentowanym w dziale Domy projektom możecie znaleźć wiele pomysłów, które można wykorzystać przy projektowaniu domu marzeń.

Domy: projekty domów wakacyjnych

Poza domami jednorodzinnymi, wiele osób decyduje się też na budowę domu wakacyjnego za miastem. Na naszej stronie w dziale Domy znajdziecie mnóstwo pomysłowych rozwiązań, które świetnie sprawdzą się w domku wakacyjnym.

Ci, którzy decydują się na budowę własnego domu wakacyjnego zazwyczaj stawiają domy parterowe, w tym przede wszystkim domy z bali. Nie ma jednak przymusu i każdy może postawić taki dom wakacyjny, jaki najbardziej mu się podoba. W tym dziale udowodnimy wam, że można w sposób niesztampowy podejść do budowy domu nad jeziorem, w górach, nad morzem lub w innej wymarzonej lokalizacji.

Domy: dom inteligentny i pasywny

W dziale Domy znajdziecie też wiele informacji związanych z budową domów inteligentnych i domów pasywnych. Projekty takich domów z roku na rok zyskują na popularności, dlatego warto być na bieżąco z tematyką z nimi związaną.