Metamorfozy

Metamorfozy – oczywiście chodzi o metamorfozy mieszkań – od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Chodzi o metamorfozy wnętrz, które – zainspirowani czy to lekturą, czy też zmianami w domu przyjaciół itd., itp. – zamierzamy zrealizować we własnych wnętrzach. Jak łatwo zgadnąć, największą popularnością – i wśród porad, i w naszym życiu – cieszą się tanie metamorfozy domu. Efektowne, ale tanie. Czy to się da połączyć? Owszem, da.

Metamorfozy mają to do siebie, że – w odróżnieniu od remontu – nie budzą w nas strachu, prawda? Gdyby już mówić o emocjach, to byłyby to zapewne ciekawość i radość. Nic dziwnego: metamorfozy mieszkań zwykle nie mają w sobie nic z rewolucji, burzenia ścian etc. Metamorfoza salonu rzadko wiąże się wymianą podłogi lub całkowitą wymianą mebli: w grę wchodzi raczej zmiana stylu, kolorystyki, zmiana dodatków. Jeśli nasze meble są w miarę uniwersalne, jeśli mają neutralne kolory i nie za bardzo wyszukane kształty, wówczas nasza metamorfoza pokoju z pewnością będzie metamorfozą tanią.

Zazwyczaj nie zastanawiamy się, dlaczego pomieszczenie wymaga metamorfozy. Ot, któregoś dnia odkrywamy, że to wnętrze nam się znudziło, że przydałaby mu się jakaś zmiana. Może rolety zamiast zasłon i kolorowy dywan zamiast gładkiego parkietu? Może zamiast brązów wprowadzić błękit? Może dać na fronty mebli samoprzylepną, czerwoną folię, a na ścianę – tapetę z wielką biedronką? Metamorfozy mieszkań, to naprawdę bardzo przyjemna zabawa.
 • Metamorfoza kawalerki: biało szare wnętrze

  Metamorfoza kawalerki: biało szare wnętrze

  Czy mała kawalerka może sprawiać wrażenie przestronnego wnętrza? Wystarczy obejrzeć zdjęcia, by wiedzieć, że jest to całkiem możliwe.

 • Metamorfozy: malujemy regał na książki

  Metamorfozy: malujemy regał na książki

  Ze względu na swoje wymiary, regały na książki często zajmują dużo miejsca w naszych mieszkaniach. Może nadać im nowy wygląd i pomalować według najnowszych trendów?

 • Top 10: najciekawsze metamorfozy polskich sypialni

  Top 10: najciekawsze metamorfozy polskich sypialni

  Lato to idealna pora na remonty i zmiany w naszych mieszkaniach. Zobacz najbardziej spektakularne metamorfozy polskich sypialni i zainspiruj się!

 • Metamorfoza sypialni: wizja artystki

  Metamorfoza sypialni: wizja artystki

  Sabina, studentka szkoły artystycznej, dojrzała do zmiany wystroju swojej sypialni. Ściślej mówiąc - postanowiła ją w końcu zaaranżować, bo do tej pory wnętrze było po prostu nijakie. Wychodząc z założenia, że co dwie głowy to nie jedna, poprosiła o wsparcie przyjaciółkę stylistkę. Oto efekt tej koleżeńskiej współpracy.

 • Tania metamorfoza mieszkania

  Tania metamorfoza mieszkania

  Remont mieszkania to nie byle kłopot. Ale przecież aby odświeżyć i odmienić wygląd pomieszczeń, wystarczą niekiedy drobne - a tym samym niedrogie - zmiany, będące efektem przestawienia mebli czy użycia tkanin o innej niż wcześniej kolorystyce. Zobaczmy, co zaproponowały nasze stylistki. <br />

 • Metamorfoza sypialni: cenne pomysły

  Metamorfoza sypialni: cenne pomysły

  Gospodarze dysponowali niewielkim budżetem, dlatego odmieniając sypialnię, bardziej liczyli na ciekawe pomysły stylistek niż na drogie zakupy. I nie zawiedli się.

 • Metamorfoza: schowki na miejscu

  Metamorfoza: schowki na miejscu

  Projektując wystrój łazienki, stylistki wykorzystały każdy centymetr. W rezultacie oprócz niezbędnych urządzeń sanitarnych bez trudu zmieściły się tutaj pojemne schowki. Wnętrze zyskało na funkcjonalności i to nie kosztem wyglądu ani przestrzeni.

 • Wystrój wnętrz: słodkich snów

  Wystrój wnętrz: słodkich snów

  Czuję się tu jak w bombonierce. Jest słodko i przytulnie - to były pierwsze słowa gospodyni, gdy ujrzała sypialnię odmienioną przez naszą stylistkę...

 • Wystrój wnętrz: kuchnia odzyskuje styl

  Wystrój wnętrz: kuchnia odzyskuje styl

  Wyposażona otwarta kuchnia nie pasowała do stylu salonu. Stylistka ujednoliciła wystrój obu wnętrz; zaproponowane przez nią rozwiązania poprawiły również funkcjonalność aneksu kuchennego.

 • Wystrój wnętrz: podróż w czasie

  Wystrój wnętrz: podróż w czasie

  Ekipa programu TVN 'Pan i Pani House' przeniosła pokój z czasów późnego Gierka w XXI wiek. Mroczne, niemodne wnętrze zmieniło się w jasny salon. Prosty, ale dekoracyjny i przytulny. Taki, o jakim marzyło młode małżeństwo.

 • Wystrój wnętrz: ciasno? Żaden problem

  Wystrój wnętrz: ciasno? Żaden problem

  Gospodarze narzekali, że w swojej małej, niefunkcjonalnej łazience nie mogą wziąć relaksującej kąpieli ani nawet swobodnie umyć zębów. Ekipa programu TVN Pan i Pani House sprawiła, że wnętrze stało się wygodne, a do tego estetyczne.

 • Metamorfozy: nowoczesne kuchnie

  Metamorfozy: nowoczesne kuchnie

  Niewiele potrzeba żeby z kuchni, która nam się opatrzyła albo jest już niemodna, stworzyć nowoczesne wnętrze.

 • Aranżacje wnętrz: w atelier

  Aranżacje wnętrz: w atelier

  Patrycja chce zostać projektantką mody. Do tej pory nie miała jednak warunków do tworzenia strojów, bo dzieliła pokój z roczną bratanicą. Rodzice uznali, że dwunastolatka dorosła już do własnego lokum. Styliści programu TVN Pan i Pani House zaprojektowali dziewczynce wymarzone wnętrze-pracownię.

 • Salon w kobiecym stylu

  Salon w kobiecym stylu

  Przez 1,5 roku salon w domu Lucyny i jej rodziny stał pusty, dlatego że mieszkańcy nie dawali sobie rady z trudnym układem ścian.

 • Waga Detalu

  Waga Detalu

  Oglądając najnowsze propozycje do łazienek trudno się oprzeć wrażeniu, że projektanci upodobali sobie minimalizm i nie zamierzają w najbliższym czasie z niego zrezygnować. We wnętrzach dominują urządzenia o prostej geometrycznej formie. Jednocześnie są dopracowane w najmniejszym szczególe.

 • Metamorfozy: gościnne przedpokoje

  Metamorfozy: gościnne przedpokoje

  Przedpokój to pomieszczenie, które wita gości. Warto zadbać o to, aby - dzięki wystrojowi - było to bardzo miłe powitanie.

 • Metamorfozy: przytulne sypialnie

  Metamorfozy: przytulne sypialnie

  Masz nieciekawą sypialnię? Czasem wystarczy kilka drobnych korekt, aby zmienić ją w bardzo przytulne pomieszczenie.

 • Metamorfozy salonów

  Metamorfozy salonów

  Gdy nam się nieco opatrzy wystrój mieszkania, nie porywajmy się na męczący i kosztowny remont. Proponujemy odmienić wnętrze własnymi siłami i, co nie bez znaczenia, dużo mniejszym kosztem.

 • Odrobina szaleństwa w sypialni

  Odrobina szaleństwa w sypialni

  Sypialnia to dobre miejsce do przeprowadzania odważnych eksperymentów dekoratorskich. Z takiego założenia wyszła właścicielka mieszkania i przy naszej pomocy stworzyła w swym prywatnym azylu zupełnie bajkowy świat.

 • Kuchnia z umiarem

  Kuchnia z umiarem

  Każdy stylista marzy, by wnętrze, które dekoruje, stało się wzorem nowatorskich rozwiązań. Gdy jednak gospodarze są przywiązani do tradycji, nie pozostaje nic innego, jak wprowadzenie zmian dyskretnych, ale za to tworzących klimat.

 • Mniej znaczy lepiej

  Mniej znaczy lepiej

  Skromny budżet wykluczał generalny remont łazienki. Płytki i urządzenia zostały więc te same. Pojawiły się natomiast nowe kolory i dodatki. To niewielkie zmiany. Ale jaki efekt!

 • Pokój licealisty

  Pokój licealisty

  Bez szalonych pomysłów dekoratorskich. Tylko proste, ale estetycznie rozwiązania. Tylko? W małym pokoju licealisty to bardzo dużo.

 • Sypialnia w odcieniach błękitu

  Sypialnia w odcieniach błękitu

  Nowe meble, czyste ściany, spora jasna przestrzeń. Czemu więc wystrój sypialni nie budzi zachwytu? Bo brak mu ostatecznego szlifu. O urodzie wnętrza najczęściej bowiem decydują szczegóły.

 • Kosmetyczne zmiany wsytroju

  Kosmetyczne zmiany wsytroju

  Mimo że wnętrze domagało się dość gruntownego remontu, z braku funduszy musieliśmy ograniczyć się do kosmetycznych zmian . Okazało się jednak, że nawet one mogą przynieść nadspodziewanie dobry efekt.

 • Mieszkanie oryginalnie nowoczesne

  Mieszkanie oryginalnie nowoczesne

  Czysto, przestronnie, ale zupełnie pusto. W dodatku właściciel mieszkania nie ma pomysłu, jak je urządzić.

 • Pogodzić ogień z wodą

  Pogodzić ogień z wodą

  Ekipa programu telewizyjnego ?Dekoratornia? pomaga uwić gniazdko nowożeńcom. Miłe zadanie, gdyby nie to, że żona lubi tradycyjne wnętrza, a mąż przeciwnie - nowoczesne.

 • Klasyczny, elegancki salon

  Klasyczny, elegancki salon

  Tym razem zadanie naszych stylistek polegało na spełnieniu marzeń właścicieli o wytwornym, klasycznym salonie. To było prawdziwe wyzwanie.

 • Łazienka z wierszami

  Łazienka z wierszami

  Glazura i wyposażenie łazienki musiały pozostać niezmienione, ale całość miała wyglądać całkiem inaczej. Bardzo trudne wyzwanie. Ale co to dla nas...

 • Większa sypialnia

  Większa sypialnia

  Tym razem odmieniamy sypialnię. Ma być nie tylko ładniejsza, ale i większa. Niewykonalne? Jednak spróbujemy. Pomogą nam kolory. Są niezawodne.

 • Kąpiel na plaży

  Kąpiel na plaży

  W tej łazience ściany są pokryte farbą i przy tym musimy pozostać. Nasza stylistka staje przed trudnym, ale wdzięcznym wyzwaniem. Za pomocą nowoczesnych farb może zdziałać cuda. I to bez dużych wydatków.