Metamorfozy

Metamorfozy – oczywiście chodzi o metamorfozy mieszkań – od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Chodzi o metamorfozy wnętrz, które – zainspirowani czy to lekturą, czy też zmianami w domu przyjaciół itd., itp. – zamierzamy zrealizować we własnych wnętrzach. Jak łatwo zgadnąć, największą popularnością – i wśród porad, i w naszym życiu – cieszą się tanie metamorfozy domu. Efektowne, ale tanie. Czy to się da połączyć? Owszem, da.

Metamorfozy mają to do siebie, że – w odróżnieniu od remontu – nie budzą w nas strachu, prawda? Gdyby już mówić o emocjach, to byłyby to zapewne ciekawość i radość. Nic dziwnego: metamorfozy mieszkań zwykle nie mają w sobie nic z rewolucji, burzenia ścian etc. Metamorfoza salonu rzadko wiąże się wymianą podłogi lub całkowitą wymianą mebli: w grę wchodzi raczej zmiana stylu, kolorystyki, zmiana dodatków. Jeśli nasze meble są w miarę uniwersalne, jeśli mają neutralne kolory i nie za bardzo wyszukane kształty, wówczas nasza metamorfoza pokoju z pewnością będzie metamorfozą tanią.

Zazwyczaj nie zastanawiamy się, dlaczego pomieszczenie wymaga metamorfozy. Ot, któregoś dnia odkrywamy, że to wnętrze nam się znudziło, że przydałaby mu się jakaś zmiana. Może rolety zamiast zasłon i kolorowy dywan zamiast gładkiego parkietu? Może zamiast brązów wprowadzić błękit? Może dać na fronty mebli samoprzylepną, czerwoną folię, a na ścianę – tapetę z wielką biedronką? Metamorfozy mieszkań, to naprawdę bardzo przyjemna zabawa.
 • Wnętrze dla singla

  Wnętrze dla singla

  Radość młodego człowieka z pierwszego samodzielnego lokum psuł wygląd wnętrza. Niepotrzebnie. My je odmieniliśmy.

 • Biało-czarna kuchnia

  Biało-czarna kuchnia

  Przed nami kolejne wyzwanie - zmienić bezbarwną kuchnię w zdecydowane, pełne wyrazu wnętrze. Nasz pomysł był może nieco ryzykowny, ale z pewnością przyniósł duży - by nie rzec porażający - efekt.

 • Nowy makijaż starego wnętrza

  Nowy makijaż starego wnętrza

  Trochę farby, kilka nowych drobiazgów. Zmiany właściwie kosmetyczne, ale w zupełności wystarczające.

 • Totalna zmiana aranżacji

  Totalna zmiana aranżacji

  Tym razem zamiast drobnych retuszy zrobiliśmy remont. Było warto - ciemny, ponury przedpokój stał się jasny i wesoły.

 • Zielony salon

  Zielony salon

  Trochę nowych tkanin, piękna tapeta na fragmencie ściany. To wystarczyło, by salon nabrał zdecydowanego wyrazu.

 • Kraina kotów w pokoju dziecięcym

  Kraina kotów w pokoju dziecięcym

  Ma być dużo koloru pomarańczowego i dużo kotów - orzekła głosem nieznoszącym sprzeciwu siedmioletnia Zuzia. Cóż, nie mieliśmy wyboru.

 • Łazienka w stylu indyjskim

  Łazienka w stylu indyjskim

  Przed nami naprawdę wielkie wyzwanie: odmienić łazienkę , nie skuwając płytek ze ściany. Zadanie bardzo trudne, co nie znaczy, że niewykonalne.

 • Pokój w cieniu dobrego drzewa

  Pokój w cieniu dobrego drzewa

  Pokój był ładny, meble porządne i atrakcyjne, ale całość nijaka. Zupełnie pozbawiona wyrazu i jakby bezbarwna. Nie było wyjścia. Musieliśmy coś z tym zrobić!

 • Błękitny projekt kuchni

  Błękitny projekt kuchni

  Zamiast robić generalny remont kuchni, wprowadziliśmy tylko kosmetyczne zmiany we wnętrzu. Koszt mały, a efekt? Popatrzcie sami.

 • Dekoracje świąteczne: sezonowi goście

  Dekoracje świąteczne: sezonowi goście

  Tworząc świąteczny klimat we wnętrzu, uważajmy, by okazjonalne dekoracje nie spowodowały wrażenia chaosu w pomieszczeniu. To szczególnie ważne w mieszkaniach urządzonych minimalistycznie, w których starannie dobrane przedmioty niechętnie akceptują sezonowych gości. Dobrym pomysłem na okolicznościową metamorfozę jest zastosowanie nowego koloru. Bożonarodzeniowy czas lubuje się w czerwieni, więc i w tych wnętrzach wykorzystano jej siłę, dodając tylko małe akcenty innych barw. Tak niewiele, a dom od razu zyskał odświętny wygląd.

 • Metamorfoza ciasnej łazienki

  Metamorfoza ciasnej łazienki

  Gospodarze chcieli, aby ich ciasna łazienka po remoncie była nie tylko ładniejsza i wygodniejsza, ale i przestronniejsza...

 • Metamorfoza sypialni: duet kontrastów

  Metamorfoza sypialni: duet kontrastów

  Ten niezbyt duży pokój jest wynajmowany przez studenta. Nieograniczoną wyobraźnię naszej stylistki powstrzymywała nie tylko kwestia ograniczonych funduszy tymczasowego lokatora. W pomieszczeniu nie można też było wprowadzać zbyt wielu trwałych zmian. Ostatecznie ich koszt zamknął się w kwocie 570 zł.

 • Metamorfoza pokoju w weekend

  Metamorfoza pokoju w weekend

  Podniszczone meble, nieciekawa kolorystyka czy zbyt skromne dekoracje - nic dziwnego, że wystrój pokoju już nas nie zadowala. Aby poprawić jego wygląd, nie musimy przeprowadzać gruntownego remontu...