Porady ekspertów

 • Jak zmienić kuchnię, nie wydając fortuny

  Jak zmienić kuchnię, nie wydając fortuny

  Całkowita renowacja kuchni jest kosztowna, czasochłonna i ciężka do przeprowadzenia. Istnieją jednak sposoby, aby odnowić kuchnię, bez zakłócania życia rodzinnego i, co ważniejsze, bez wydawania fortuny.

 • Aranżacje wnętrz: porady stylistki

  Aranżacje wnętrz: porady stylistki

  Podczas urządzania mieszkania często stajemy wobec problemów dotyczących wykończenia wnętrza, dobrania dodatków i kolorów. W tej rubryce nasza stylistka Małgorzata Muc, architektka, projektantka wnętrz, pomaga je rozwiązać. Zachęcamy, piszcie do nas na adres: czterykaty@agora.pl.

 • Pokój dziecka: Jak wybrać biurko dla ucznia?

  Pokój dziecka: Jak wybrać biurko dla ucznia?

  Uczeń może odrabiać lekcje nawet kilka godzin dziennie. Aby dziecko siedziało w odpowiedniej pozycji i nie obciążało kręgosłupa należy wybrać odpowiednie biurko. Jak znaleźć to idealne?

 • Wzory - Światło: spotkaj się z projektantem!

  Wzory - Światło: spotkaj się z projektantem!

  Wzory - Światło to wyjątkowa edycja Warszawskich Targów Designu. W sobotę 24 sierpnia w Nowym Teatrze przy ul. Madalińskiego 10/16 w Warszawie, w godz. od 17.00 do 2.00, kilkudziesięciu projektantów pokaże wzory lamp i oświetlenia, a hala warsztatowa teatru zamieni się w tajemniczy, bajeczny świat stworzony przez światło i scenografię. Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. magazyn "Cztery Kąty".

 • Drewniana podłoga: jak o nią dbać?

  Drewniana podłoga: jak o nią dbać?

  Drewniana podłoga wymaga od użytkownika cierpliwości i regularnej pielęgnacji. Jej odpowiednia konserwacja zaowocuje pięknym wyglądem.

 • Podłogi winylowe: kamień, płytki, cement...

  Podłogi winylowe: kamień, płytki, cement...

  Dywan w łazience, cement w garderobie? Kolekcja winylowych dekorów pomoże zaaranżować wnętrza i odejmie trosk związanych z ich pielęgnacją. Podłoga winylowa zniesie najdziksze pomysły domowników.

 • Urlop: czas letnich porządków

  Urlop: czas letnich porządków

  Lato w pełni. Większość z nas w ciągu najbliższych kilku miesięcy wybierze się na urlop. Choć czas ten powinien być przeznaczony głównie na odpoczynek od całorocznych zmagań zawodowych, to warto wykorzystać sprzyjające warunki i przyłożyć się do porządków.

 • Lampa jak nowa: jak dbać o elementy oświetleniowe?

  Lampa jak nowa: jak dbać o elementy oświetleniowe?

  Choć lampy są efektownym elementem dekoracyjnym, często zapominamy o nich przy sprzątaniu. Tymczasem - dzięki odpowiedniej pielęgnacji, klosze będą wyglądać jak nowe przez wiele lat. Na co dzień wystarczy przetarcie lampy ściereczką z mikrofibry, która świetnie usuwa kurz. Raz na miesiąc warto zafundować domowym żyrandolom odświeżające spa.

 • Aranżacje wnętrz: porady stylistki

  Aranżacje wnętrz: porady stylistki

  Podczas urządzania mieszkania często stajemy wobec problemów dotyczących wykończenia wnętrza, dobrania dodatków i kolorów. W tej rubryce nasza stylistka Małgorzata Muc, architektka, projektantka wnętrz, pomaga je rozwiązać.

 • Wnętrza: jaki typ oświetlenia wybrać do salonu, kuchni i sypialni?

  Wnętrza: jaki typ oświetlenia wybrać do salonu, kuchni i sypialni?

  Oświetlenie decyduje nie tylko o nastroju wnętrz, ale także o ich funkcjonalności. Warto poznać kilka wskazówek, dzięki którym gotowanie, czytanie czy codzienny odpoczynek będzie przyjemnością.

 • Oświetlenie: jak w prosty sposób wyczarować nastrój

  Oświetlenie: jak w prosty sposób wyczarować nastrój

  Ogromną rolę w urządzaniu mieszkania odgrywają plastyczne oraz ozdobne właściwości światła. Aby lampy wprowadziły do wnętrz przytulną atmosferę, albo optycznie powiększyły przestrzeń, warto wykorzystać zarówno oświetlenie ogólne, jak i miejscowe.

 • Akcesoria: domowy kącik fitness

  Akcesoria: domowy kącik fitness

  Po zimie nasze ciało wymaga pracy, aby w lżejszych ubraniach prezentowało się pięknie. To najwyższy czas na pozbycie się zbędnych kilogramów i wzmocnienie organizmu.

 • Aranżacje wnętrz: stylistka radzi

  Aranżacje wnętrz: stylistka radzi

  Podczas urządzania mieszkania często stajemy wobec problemów dotyczących wykończenia wnętrza, dobrania dodatków i kolorów. W tej rubryce Małgorzata Muc architektka, projektantka wnętrz pomaga je rozwiązać.

 • Wnętrza: podziel mieszkanie

  Wnętrza: podziel mieszkanie

  Gdy jeden pokój pełni wiele funkcji, aż prosi się, by w jakiś sposób rozdzielić przestrzeń. Aranżację takiego wnętrza ułatwią lekkie przepierzenia, które można łatwo zamontować.

 • Jak powiększyć mały pokój?

  Jak powiększyć mały pokój?

  Zbyt mały metraż pomieszczeń to częsta zmora polskich mieszkań. Oto kilka podpowiedzi, jak łatwo i skutecznie optycznie powiększyć pokój.

 • Inspiracje: zapytaj stylistkę

  Inspiracje: zapytaj stylistkę

  Podczas urządzania mieszkania często stajemy wobec problemów dotyczących wykończenia wnętrza. Nasza stylistka Małgorzata Muc, architektka i projektantka wnętrz, pomaga je rozwiązać.

 • Cegła na ścianach: jak dobrać rolety?

  Cegła na ścianach: jak dobrać rolety?

  Projektanci coraz chętniej sięgają po szorstki design surowych materiałów: beton i cegłę. Jak dobrać rolety okienne w mieszkaniu w stylu industrialnym, z cegłą na ścianach?

 • Czy jesteśmy eko? Polacy a oszczędzanie wody

  Czy jesteśmy eko? Polacy a oszczędzanie wody

  Moda na ekologię trwa już w Polsce od kilkunastu lat. Czy jest to jednak tylko modne i nadużywane hasło, czy jednak idą za nim zmiany w naszych postawach i codziennych przyzwyczajeniach?

 • Jak uszczelnić przestrzeń między umywalką a ścianą

  Jak uszczelnić przestrzeń między umywalką a ścianą

  Nieprawidłowe uszczelnienie miejsc między kafelkami, ścianą a brzegiem umywalki powoduje wnikanie wody w źle zabezpieczone zakamarki. Powstały w ten sposób nadmiar wilgoci może z kolei skutkować uszkodzeniem armatury łazienkowej, ale przede wszystkim rozwojem niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie uszczelnienie wspomnianych powierzchni. Tym bardziej, że jest to prosta czynność, którą z powodzeniem możemy wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowca.

 • Sposób na tanie odnowienie wanny

  Sposób na tanie odnowienie wanny

  Czy twoja wanna wygląda, jakby już odsłużyła swoje i nadawała się do wymiany? Do niedawna oznaczało to kosztowny i czasochłonny remont łazienki, jednak za sprawą nowej na polskim rynku metody - nazwanej "wanna w wannie" - problem można rozwiązać znacznie szybciej i taniej. Dotyczy to zarówno wanien wolnostojących, jak i zabudowanych.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.