Porady ekspertów

 • Jak zrobić kulę z kwiatów? [wideo]

  Jak zrobić kulę z kwiatów? [wideo]

  Jak wykonać kulę z kwiatów na gąbce florystycznej? Jakie kwiaty wybrać do tego celu? W jaki sposób wyeksponować kulę na stole? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w krótkim filmie.

 • Jak się pozbyć odpadów elektrycznych?

  Jak się pozbyć odpadów elektrycznych?

  Lodówki, kuchenki, pralki, zmywarki, chłodziarkozamrażarki, mikrofalówki, odkurzacze, zabawki i sprzęt sportowy, komputery i telefony, żelazka, suszarki, czajniki elektryczne, miksery, tostery, telewizory, świetlówki i żarówki - pod żadnym pozorem nie należy wyrzucać ich do śmietnika! Te oraz inne odpady można bezpłatnie oddać do jednej ze stacji recyklingu albo samemu tchnąć w nie nowe życie, tworząc z nich oryginalne elementy wystroju wnętrza lub ogrodu.

 • Co zrobić ze starymi meblami?

  Co zrobić ze starymi meblami?

  Przeprowadzasz remont w mieszkaniu, wymieniasz meble na nowe, a może chcesz tylko odświeżyć wystrój swoich czterech kątów? Pamiętaj, że starych mebli nie należy wyrzucać na zwykły, osiedlowy śmietnik. Zazwyczaj wystawiane są do tego celu specjalne kontenery przeznaczone na odpady wielkogabarytowe. Najlepiej jednak od razu samemu zorganizować transport gratów do punktu zbiórki odpadów, gdzie przyjmowane są za darmo np. do Stena Ekostacji. Są też inne sposoby na pozbycie się niechcianych przedmiotów z mieszkania. Oto kilka z nich.

 • Akcesoria: zamki biometryczne - otwórz drzwi... palcem

  Akcesoria: zamki biometryczne - otwórz drzwi... palcem

  Przytykasz palec do czytnika i już drzwi do domu albo mieszkania stoją przed tobą otworem. Taką możliwość zapewniają zamki biometryczne. Jak działają te urządzenia?

 • Aranżacje wnętrz: 14 kuchennych porad

  Aranżacje wnętrz: 14 kuchennych porad

  Dzisiaj kuchni po prostu nie wolno się wstydzić. Tylko od potrzeb i upodobań gospodarzy zależy, czy pozostanie ona odrębnym pomieszczeniem, czy na przykład dołączy do jednoprzestrzennej części dziennej (a nawet - wyrośnie na jej centrum i niekwestionowanego lidera). . Imponujące wyposażenie sygnowane nazwiskami uznanych designerskich sław oraz duże metraże pozwalają z nich uczynić "perełki", nawet przewyższające urodą resztę domu.

 • Wnętrza: jak ustawić meble, by pokój wydał się większy?

  Wnętrza: jak ustawić meble, by pokój wydał się większy?

  Wbrew pozorom, nie zawsze metraż jest najważniejszym elementem, który decyduje o tym, czy pokój wyda się nam duży i przestronny, czy ciasny i mały.

 • Malowanie: jak samemu odnowić mieszkanie

  Malowanie: jak samemu odnowić mieszkanie

  Znalezienie speca, który pomaluje nam mieszkanie, bywa trudne. Zróbmy więc to sami, w końcu nie święci garnki lepią Oto kilka rad dla tych, którzy nigdy nie trzymali w ręku pędzla ani wałka.

 • Ustawiamy meble. Karnie pod ścianami, czy swobodnie w przestrzeni?

  Ustawiamy meble. Karnie pod ścianami, czy swobodnie w przestrzeni?

  Ustawienie mebli może wpływać na wrażenie przestrzenności lub ciasnoty wnętrza. Może je uatrakcyjnić lub zbanalizować. Warto wiedzieć, w jaki sposób najlepiej ustawić meble, by pokoje wydawały się duże i nowoczesne.

 • Jak dbać o czyste powietrze w mieszkaniu palacza?

  Jak dbać o czyste powietrze w mieszkaniu palacza?

  W moim mieszkaniu przebywają osoby palące. Czy są skuteczne sposoby na zniwelowanie negatywnych skutków działania dymu tytoniowego?

 • Domowe schowki - gdzie je najlepiej umieścić

  Domowe schowki - gdzie je najlepiej umieścić

  Jeśli potrzebne rzeczy są zawsze pod ręką, nie trzeba nieustannie przemierzać mieszkania w tę i z powrotem, łatwiej też utrzymać porządek. Domowe schowki najlepiej jest mieć w pobliżu miejsc, w których używa się przechowywanych w nich przedmiotów.

 • Jak dbać o drewno egzotyczne?

  Jak dbać o drewno egzotyczne?

  Położyłam w salonie podłogę z drewna teakowego. W jaki sposób powinnam o nią dbać? Czy jej pielęgnacja wymaga używania jakichś specjalnych środków czyszczących?

 • Oświetlenie: żegnajcie żarówki, witajcie LED-y!

  Oświetlenie: żegnajcie żarówki, witajcie LED-y!

  Już w 2013 roku tradycyjne żarówki znikną ze sklepów. Prędzej czy później skończy się też ich zapas zachomikowany w szufladach. Czas zacząć się przestawiać na inne źródła światła, np. LED-y. Co warto wiedzieć przed ich zakupem? Ważne informacje znajdziemy na opakowaniach. Pomagamy je rozszyfrować.

 • Wnętrza: jak wybrać stolik kawowy

  Wnętrza: jak wybrać stolik kawowy

  Stolik kawowy to element wystroju pokoju, który zazwyczaj dobieramy po zakupie pozostałych mebli. Mógłby się wydawać mało znaczący. Jednak, siadając na wymarzonej sofie lub narożniku, właśnie na nim koncentruje się nasz wzrok i zwyczajne czynności.

 • Czym wyczyścić plamy na lakierowanej podłodze

  Czym wyczyścić plamy na lakierowanej podłodze

  W trakcie użytkowania podłóg drewnianych mogą się zdarzyć przypadkowe zabrudzenia. Warto wiedzieć, że powstałe plamy możemy łatwo usunąć z podłogi, stosując środki niekoniecznie specjalistyczne.

 • Parapety w nowych szatach

  Parapety w nowych szatach

  Parapety wewnętrzne coraz częściej są z rozmysłem eksponowane i pełnią funkcję dekoracyjną. Powinny być zatem ładne. Stare i brzydkie - najczęściej lastrykowe lub cementowe - można zmienić nie do poznania, wystarczy ubrać je w nowe szaty.

 • Salon: jak go najlepiej urządzić? Zobacz, co proponują dwie znakomite projektantki

  Salon: jak go najlepiej urządzić? Zobacz, co proponują dwie znakomite projektantki

  Firma Sony podjęła współpracę ze znakomitymi projektantkami - Lisą Roberts i Agnieszką Dębską. Owocem tej współpracy jest krótki film LivingRoomLooks. Film skierowany jest do osób potrzebujących porady przy zmianie wyglądu swojego domu - ale także do każdego, kogo interesuje projektowanie wnętrz. Można w nim na żywo oglądać pracę dwóch projektantek nadających salonowi inspirujący wygląd.

 • Grzejniki: jak o nie dbać?

  Grzejniki: jak o nie dbać?

  Za nami pierwsze zimne dni. Sezon grzewczy można uznać za rozpoczęty. Grzejniki w naszych mieszkaniach promieniują przyjemnym ciepłem. Warto zadbać, aby przez zimowe miesiące działały bez zarzutu.

 • Czy zasłony i narzuta na łóżko mogą być z tej samej tkaniny?

  Czy zasłony i narzuta na łóżko mogą być z tej samej tkaniny?

  Mamy duże okno w sypialni. Chcemy zasłonić je zasłonami z ciekawej tkaniny. Czy dobrym pomysłem jest uszycie narzuty z takiego samego materiału?

 • Okna: jak czyścić rolety i żaluzje

  Okna: jak czyścić rolety i żaluzje

  Rolety tekstylne cieszą się największą popularnością. Nic dziwnego - są praktyczne, a duży wybór wzorów i rodzajów tkanin, z jakich się je produkuje, sprawia, że łatwo dobrać odpowiednią do wnętrza. Jak o nie dbać, by jak najdłużej zachowały efektowny wygląd.

 • PORADA: ogrzewanie podłogowe na zimę i lato

  PORADA: ogrzewanie podłogowe na zimę i lato

  Ogrzewanie podłogowe to sprawdzony sposób na bezpieczne i wydajne ogrzanie pomieszczeń. Jego zalety są powszechnie znane, a popularność stale rośnie. Niewiele osób wie jednak o możliwościach specjalnego zastosowania podłogówki - oprócz grzania w chłodne dni, może zapewnić komfortowy chłód w czasie upalnego lata.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.