Porady ekspertów

 • Drzwi zewnętrzne - na co zwracać uwagę, wybierając drzwi drewniane?

  Drzwi zewnętrzne - na co zwracać uwagę, wybierając drzwi drewniane?

  Nie ma drzwi całkowicie odpornych na włamanie - tak naprawdę sforsowanie zabezpieczeń przeciwwłamaniowych jest jedynie kwestią czasu oraz użytych narzędzi.

 • Łazienka: szafa z przesuwnymi drzwiami?

  Łazienka: szafa z przesuwnymi drzwiami?

  Czy szafa z przesuwnymi drzwiami może stanąć w łazience? Czy metalowe szyny zdadzą egzamin w wilgotnym pomieszczeniu?

 • Okna: konserwacja okien z PCW

  Okna: konserwacja okien z PCW

  Okna z PCW, choć nie wymagają malowania, muszą być regularnie konserwowane - tylko wtedy możemy liczyć, że służyć nam będą przez lata.

 • Kuchnia: zmywarka i kuchenka obok siebie

  Kuchnia: zmywarka i kuchenka obok siebie

  Meble w mojej kuchni stoją w układzie: zlewozmywak, szafka, kuchenka, szafki. W miejscu szafki pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką chcę wstawić zmywarke do zabudowy. Czy ustawienie obok siebie kuchenki i zmywarki jest dopuszczalne?

 • Kuchnia: czy płyta indukcyjna jest szkodliwa?

  Kuchnia: czy płyta indukcyjna jest szkodliwa?

  Czy płyta indukcyjna jest szkodliwa dla zdrowia? Jestem w ciąży i mam wątpliwości czy mogę korzystać z tego urządzenia?

 • Dom: letnie naprawy

  Dom: letnie naprawy

  Dłuższy urlop sprzyja domowym remontom. Oto dwie propozycje, których realizacja sprawi, że wakacyjny wyjazd wyda nam się nieco bardziej zasłużony.

 • Porady: sposoby na gołębie

  Porady: sposoby na gołębie

  Wiadomo, że obecność gołębi nie tylko nie wpływa dobrze na estetykę otoczenia, ale może też być przyczyną zachorowań na choroby odzwierzęce. Również upierzenie tych ptaków bywa czynnikiem alergennym. Czy możemy coś zrobić, żeby trzymały się z dala od nas?

 • Drzwi do łazienki - jak wybrać i zamontować

  Drzwi do łazienki - jak wybrać i zamontować

  Zgodnie z obowiązującymi zasadami prawa budowlanego, drzwi łazienkowe powinny otwierać się na zewnątrz i mieć przynajmniej 0,8 m szerokości oraz 2 m wysokości w świetle ościeżnicy.

 • Sypialnia: światło (nie tylko) do czytania

  Sypialnia: światło (nie tylko) do czytania

  Chcemy mieć światło do czytania przy łóżku, ale szukamy innego pomysłu niż klasyczne lampki nocne. Łóżko jest szerokie - ma 180 cm.

 • Wideo: jak nakleić samoprzylepną fototapetę?

  Wideo: jak nakleić samoprzylepną fototapetę?

  Skoro samoprzylepna - wydawałoby się, że nic prostszego. A jednak - nie wolno zapomnieć o przestrzeganiu pewnych reguł.

 • Porady eksperta: czarno-biała mała kuchnia

  Porady eksperta: czarno-biała mała kuchnia

  Mamy małą kuchnię i chcemy by była jasna. Czy białe meble kuchenne to dobry pomysł? Lubimy czerń i biel połączone, ale chyba czarny jest złym kolorem do małej kuchni. Jak zabudować, by było dużo szafek?

 • Pralka do zabudowy - w kuchni lub w łazience

  Pralka do zabudowy - w kuchni lub w łazience

  Jeśli nie ma miejsca na pralkę w łazience lub po prostu nie chcecie mieć jej w łazience, warto wstawić pralkę do kuchni. Wtedy najlepiej wybrać model do zabudowy, który zniknie wśród szafek kuchennych.

 • Kuchnia bezpieczna dla dziecka

  Kuchnia bezpieczna dla dziecka

  Równoczesne przygotowywanie obiadu i opieka nad dzieckiem to zadanie niełatwe. Wystarczy chwila nieuwagi, by małe rączki zawędrowały do rozgrzanego piekarnika albo zaczęły manipulować pokrętłami kuchenki. Wybierając sprzęt AGD warto więc zwracać uwagę na rozwiązania pozwalające zminimalizować kuchenne zagrożenia czyhające na małych odkrywców.

 • Jak usunąć sierść z dywanów?

  Jak usunąć sierść z dywanów?

  Sierść na ubraniach, dywanach, meblach z tapicerką - to problem, z którym zmagają się nieustannie właściciele psów i kotów, zwłaszcza długowłosych. Problem, który narasta zwłaszcza wiosną i jesienią, kiedy zwierzaki linieją. Jak utrzymać w czystości wnętrza dzielone z kudłatym przyjacielem?

 • Jeden system - wiele modnych rozwiązań

  Jeden system - wiele modnych rozwiązań

  Przyzwyczailiśmy się, że ściany są po prostu tłem dla mebli. Jednak współczesne trendy aranżacji wnętrz podpowiadają, że mogą one być zarówno niezwykłą ozdobą pomieszczenia jak i efektywnym sposobem wykorzystania przestrzeni.

 • Wysmakowana kuchnia

  Wysmakowana kuchnia

  Kuchnia to serce domu. To tutaj spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, wspólnie gotujemy, rozmawiamy i spożywamy posiłki. Nie dziwi więc, że co raz więcej uwagi przywiązujemy do odpowiedniego jej wyposażenia, a oryginalna i ciekawa kuchenna aranżacja to już kwestia prestiżu.

 • Design na froncie

  Design na froncie

  Fronty meblowe to elementy, które w głównej mierze determinują wygląd mebli, a tym samym są decydującymi komponentami w aranżacji każdego mieszkania czy biura. Są również stosunkowo prostym sposobem na odświeżenie wystroju wnętrza bez konieczności zakupu nowych mebli. Dzięki temu, że ich wymiana jest łatwa i szybka, sami możemy zabawić się w projektanta i jednocześnie zaoszczędzić parę cennych groszy w kieszeni. Warto więc przyjrzeć się im bliżej.

 • Wielkanocne śniadanie na białym obrusie

  Wielkanocne śniadanie na białym obrusie

  Stół przykryty białym obrusem, koronkowe serwetki w koszyczkach ze święconką oraz pachnące wiosenną świeżością firany w oknach - to niezbędne elementy wielkanocnego wystroju. Radzimy, jak prać świąteczne dodatki, by nie zniszczyć delikatnych tkanin.

 • Skomponuj sobie wnętrze

  Skomponuj sobie wnętrze

  Urządzanie własnego mieszkania to nie lada wyzwanie. Kiedy musimy wyposażyć przestrzeń, często nieustawną i trudną do zagospodarowania pojawia się problem jak to zrobić. Do tego oczywiste jest, że chcielibyśmy mieszkać jak najładniej, zachwycić aranżacją rodzinę i przyjaciół. Oczami wyobraźni widzimy już swoje piękne, nowoczesne wnętrze, jednak dostępne gotowe meble albo nam się nie podobają, albo są po prostu mało funkcjonalne.

 • Likwidujemy nierówności ścian

  Likwidujemy nierówności ścian

  Gipsowe produkty do naprawiania nierówności ścian we wnętrzach sprawdzają się znakomicie. Co więcej, napraw dokonywać można niewielkim nakładem środków i o własnych silach.