Porady ekspertów

 • Wnęki: dekoracyjne i praktyczne

  Wnęki: dekoracyjne i praktyczne

  W naszych mieszkaniach i domach coraz częściej pojawiają się ścianki i inne konstrukcje z płyty gipsowo-kartonowej, a w nich - wnęki. Można je wykorzystać wyłącznie jako ozdobę, eksponując w nich dekoracyjne przedmioty, albo - np. w łazience - użyć do celów praktycznych, jako miejsce na rzeczy, które chcemy mieć pod ręką.

 • Aranżacje stołów na różne okazje

  Aranżacje stołów na różne okazje

  W zależności od okazji, czy wyprawiamy uroczystą kolację, śniadanie we dwoje, czy zabawę karnawałową, warto poświęcić kilka chwil na aranżację wnętrza, w którym będą przebywać nasi biesiadnicy. Jednym z centralnych miejsc jest stół jadalniany, który powinien zachęcać nie tylko pięknymi zapachami, ale także oprawą, która na długo zapadnie w pamięci zarówno gości, jak i gospodarzy.

 • Sprytne akcesoria do prasowania

  Sprytne akcesoria do prasowania

  Do prasowania ubrań z delikatnych tkanin i z kłopotliwymi falbankami. Do odświeżania marynarek, a nawet tapicerki. I nie trzeba nawet rozkładać deski! To zalety ręcznej parownicy firmy Philips.

 • Spiżarnia wraca do łask

  Spiżarnia wraca do łask

  Spiżarnia pachnąca jabłkami, z półkami zapełnionymi smakami lata, szczelnie zamkniętymi w słoikach, to wcale nie obraz minionej epoki. Własne przetwory coraz częściej goszczą na naszych stołach, będąc powodem do dumy pani lub pana domu. Jeden jest wszakże problem - trzeba je gdzieś trzymać.

 • Płytki ceramiczne: z fugą, czy na styk?

  Płytki ceramiczne: z fugą, czy na styk?

  Zainteresowanie bezfugowym klejeniem płytek ceramicznych jest coraz większe. Technologia ta ma zapewnić uzyskanie dużej, maksymalnie równej i jednorodnej płaszczyzny. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej technologii, bo zastosowanie jej może okazać się ryzykowne.

 • Nie eksperymentujmy z tapetami

  Nie eksperymentujmy z tapetami

  Radzi Tomasz Wojtynek, GRUPA ATLAS:

 • Jak reklamować wadliwe okna

  Jak reklamować wadliwe okna

  Gdzie należy reklamować wadliwe okna - u producenta czy w firmie, która je sprzedała i montowała?