Gabinet

Gabinet musi sprzyjać efektywnej pracy. Czyli powinien być urządzony w taki sposób, by panował w nim nienaganny ład i porządek sprzyjające koncentracji na wykonywanych obowiązkach. Trzeba więc wybrać odpowiedni pokój - zaciszny, dobrać odpowiednie meble - przede wszystkim biurko i krzesło. Warto też zadbać o to, by było tam jak najlepiej detali rozpraszających uwagę, a jednocześnie - by to miejsce było urządzone miło i w miarę przytulnie, by chciało się tam przebywać.

Gabinet - jakie meble wybrać

Na pewno meble do gabinetu muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Warto stawiać w tym względzie na nowoczesne rozwiązania. Do nich nalezą z pewnością ustawne, proste biurka z możliwością regulacji. W małym pomieszczeniu może być to biurko naroże. Ważne jest też krzesło na kółkach oraz komody i regały na dokumenty. Powinny być jak najbardziej proste, nowoczesne i pojemne.

Gabinet - gdzie go ulokować

Gabinet powinien być ulokowany w miejscu, w którym jest cicho i spokojnie. Na pewno więc nie przy drzwiach wejściowych oraz nie w takim pomieszczeniu, którego okna wychodzą na ruchliwa ulicę. Trzeba o to zadbać, bo inaczej hałas będzie przeszkadzał nam w pracy. Dobrze wybrany pokój będzie sprzyjać koncentracji - gabinet, w którym będziemy mieć spokój i komfort, podniesie naszą wydajność. Sprawi też, że wykonywane zadania staną się nieco przyjemniejsze. Gabinet z tych samych powodów powinien być oddalony od pokojów dzieci - nawet, jeśli są to starsze dzieci, dźwięki dobiegające z ich sypialni nie powinny być słyszalne w gabinecie.

Gabinet w wersji mini

Jeśli nie mamy możliwości wygospodarowania w mieszkaniu oddzielnego pomieszczenia na gabinet, możemy zorganizować sobie warunki do pracy w obrębie salonu lub sypialni. To drugie rozwiązanie jest raczej niewskazane - chyba, że nie mamy innego wyjścia. Jak zatem stworzyć gabinet, który tak naprawdę nim nie będzie? Miejsce do pracy możemy ukryć w szafie - przystosować jej wnętrze na potrzeby obsługi komputera (wraz z miejscem na drukarkę i potrzebne akcesoria - również papiernicze). A jeśli do pracy wystarczy nam laptop - wystarczy kupić do salonu stolik pomocniczy, którego kształt pozwala na takie umieszczenie go przy sofie, aby jego blat wraz z umieszczonym na nim laptopem mieć tuż przed sobą w trakcie siedzenia na kanapie.
 • Lampka na biurko: do domowego gabinetu i pokoju ucznia

  Lampka na biurko: do domowego gabinetu i pokoju ucznia

  Lampka na biurko to element, który musi pojawić się w każdym domowym gabinecie. Jest też niezbędna w pokoju ucznia i studenta, ponieważ umożliwia naukę także wieczorami, gdy nie można już liczyć na naturalne światło. Co więcej, lampka na biurko może stanowić także ozdobę pomieszczenia - wystarczy zdecydować się na tę, której estetyka podkreśli charakter wnętrza.

 • Biurko narożne do domowego gabinetu. Jakie wybrać?

  Biurko narożne do domowego gabinetu. Jakie wybrać?

  Biurko narożne to bardzo wygodny mebel, który zapewnia komfortową przestrzeń do pracy. Tego typu biurka uważane są za najbardziej ergonomiczne, a dzięki swoim kształtom sprawdzą się w niewielkich gabinetach i pokojach nastolatków. Sprawdźcie, jakie biurka narożne możecie znaleźć w sklepach z wyposażeniem wnętrz.

 • Design i biały uśmiech: aranżacja gabinetu stomatologicznego

  Design i biały uśmiech: aranżacja gabinetu stomatologicznego

  Sposobów na radzenie sobie ze strachem przed wizytą u stomatologa jest wiele. Sami lekarze starają się nam niejednokrotnie w tym pomóc. Naszą uwagę zwróciły gabinety stomatologiczne, w których przykładem takiej pomocy jest... aranżacja wnętrz. W takim miejscu nie tylko czujemy się jak w eleganckim hotelu czy restauracji - zastosowane rozwiązania skutecznie odwracają uwagę pacjentów od tego, z czym za chwilę przyjdzie im się zmierzyć.

 • Zegar ścienny do gabinetu, poczekalni, sali konferencyjnej

  Zegar ścienny do gabinetu, poczekalni, sali konferencyjnej

  Efektowny zegar ścienny może być główną ozdobą najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń, takich jak gabinet, poczekalnia czy sala konferencyjna. Tego typu wnętrza wymagają dekoracji, która nada aranżacji właściwy ton i podkreśli elegancki charakter przestrzeni biznesowych spotkań. Jaki zegar ścienny będzie trafioną dekoracją? Sprawdźcie nasze podpowiedzi.

 • Wnętrza: 10 kącików komputerowych w różnym stylu

  Wnętrza: 10 kącików komputerowych w różnym stylu

  Nawet jeśli nie pracujesz w domu, kącik na komputer z pewnością się przyda - nie wszystkim wygodnie buszuje się po internecie z laptopem na kolanach. Taki mały aneks również można urządzić z pomysłem. Zobacz, jak zrobili to inni.

 • Wystrój wnętrz: domowe miejsce do pracy

  Wystrój wnętrz: domowe miejsce do pracy

  Szczęśliwcy mogą urządzić gabinet w osobnym pokoju. Większość jest jednak zmuszona przeznaczyć na aneks do pracy kącik w wybranym pomieszczeniu. I jednym, i drugim podpowiadamy, jak go efektownie zaaranżować.

 • Gabinet bez gabinetu: urządzamy kącik do pracy

  Gabinet bez gabinetu: urządzamy kącik do pracy

  Nikt nie lubi zabierać pracy do domu, ale czasem nie ma innego wyjścia. Gorzej jak w mieszkaniu nie ma miejsca na osobny gabinet. Pokazujemy jak urządzić kącik do pracy nawet w małych wnętrzach.

 • Aranżacje wnętrz: zaciszne biuro w mieszkaniu

  Aranżacje wnętrz: zaciszne biuro w mieszkaniu

  Niektórzy muszą mieć w mieszkaniu gabinet, bo ze względu na wykonywany zawód, pracują głównie w domu. Inni chcą go mieć, bo lubią mieć pod ręką książki, komputer i inne akcesoria. I przede wszystkim wyłączyć się czasowo z życia rodzinnego, oddając się lekturze czy swojej pasji. I dla jednych i dla drugich wybraliśmy stylowe pokoje do pracy.

 • Weź udział w sondażu: biurko czy stół

  Weź udział w sondażu: biurko czy stół

  Jeżeli pracujesz w domu, to...

 • Miejsce do pracy

  Miejsce do pracy

  Coraz częściej praca zawodowa towarzyszy nam w domu, dlatego urządzając mieszkanie, warto pomyśleć o prywatnym biurze, które zapewni odpowiednie warunki sprzyjające skupieniu i wyciszeniu...

 • Gabinet z biblioteką

  Gabinet z biblioteką

  Atmosferę sprzyjającą skupieniu zapewniają tutaj kolory, które nie rozpraszają uwagi, i drzwi z hartowanego szkła. Wystarczy je zamknąć i już można przystąpić do pracy.

 • Mieszkanie: kącik do pracy

  Mieszkanie: kącik do pracy

  Oto przykłady aranżacji miejsca do pracy w różnych pomieszczeniach. To dość często spotykane rozwiązania, bo w czasach, gdy pracujemy głównie na komputerach, tak naprawdę wystarczy jedynie pomysłowo wkomponować w przestrzeń wnętrza blat, na którym stanie urządzenie. Pokazane przez nas kąciki w pełni spełniają oczekiwania gospodarzy - są nie tylko wygodne, ale też, co istotne, dobrze oświetlone.