Bloom - niezwykła wystawa w Massachusetts

Ta optymistyczna wystawa pełna kwiatów została wykonana przez artystkę Anna Schuleit w zaledwie trzy miesiące. Taki happening doskonale pokazuje magię i moc kwiatów.

W zaledwie trzy miesiące powstała kwiatowa wystawa w budynku ośrodka zdrowia psychicznego przeznaczonego do rozbiórki, na którego miejscu miały powstać nowoczesne biurowce. Władze miasta uznały że szpital przez swoją wyjątkową rolę dla społeczeństwa zasługuje na specjalne pożegnanie. Z ograniczonym budżetem  i ogromnym zespołem (ponad osiemdziesięciu wolontariuszy) zrealizowano projekt o nazwie Bloom. Prawie dwadzieścia  osiem tysięcy doniczkowych kwiatów wypełniły niemal każdy metr kwadratowy MMHC (Massachusetts Mental Health Center) włączając korytarze, klatki schodowe, biura i nawet basen. Morze kwiatów powołało po raz ostatni przestrzeń budynku do życia. Wśród całej rzeszy odwiedzających można było wyczuć atmosferę refleksji i odrodzenia.

Wystawa trwała 4 dni. Po niej wszystkie kwiaty użyte do instalacji trafiły do innych publicznych placówek w całej Nowej Anglii.

Więcej o: