Bądź eko

W trosce o środowisko naturalne i ekosystem warto zadbać o to by same produkty które kupujemy lub też proces ich wytwarzania  w jak najmniejszym stopniu szkodził planecie.

Meble ekologiczne

Fot. www.rugrag.com

Ten projekt fotela  to RAG CHAIR wymyślony przez Tejo Remy. W sklepie kosztuje 3200 Euro, ale myślę że warto się zainspirować tym pomysłem i stworzyć własny indywidualny wygodny fotel wypełniony starymi ubraniami.

Prysznic ogrodowy

Fot. www.pdr-design.at

Na upalne dni nie ma nic lepszego niż prysznic na świeżym powietrzu. Jedna z niemieckich firm zaproponowała solidny prysznic PDR Solartrank ogrodowy w całości wykonany ze stali nierdzewnej co gwarantuje że będzie na m służył długie lata. Jego wyjątkowość polega na tym że zasilany jest przez 55 pojemnik wody. Woda ogrzewana jest solarnie bez użycia prądu.

Ławka ogrodowa z pełnego recyclinguFot. www.roomandboard.com

Firma Loll Designs  zajmuje się wytwarzaniem mebli pochodzących w 100% z recyclingu od 25 lat. Sofa Emmet jest bardzo lekka i wygodna. Nie traci koloru nawet po wielu latach. Wygodne szerokie podłokietniki mogą służyć jako mini stolik na kawę lub drinka. Cena ok. 680 $ USD.

Doniczka ogrodowa pochodząca z recyclingu.

Fot. www.lolldesigns.com


Doniczki Loll Planter Collection to designerskie plastikowe doniczki pochodzące z recyclingu. Montowane są z 4 elementów. Posiadają otwory drenażowe. Cena 148 $ USD.