Kosiarki traktorowe - na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Masz duży ogród (powyżej 1500 m2), zimą kłopoty z odśnieżaniem i mało czasu na pielęgnację ogrodu? Polecamy kupno kosiarki traktorowej.
Kosiarki traktorowe polecane są nie tylko do dużych powierzchni powyżej 1 500 m2, ale także osobom, które chcą uniknąć wysiłku związanego z pracą w ogrodzie, i którym zależy na możliwie najkrótszym czasie koszenia. Jeśli w kosiarce traktorowej możliwe jest zamontowanie dodatkowego osprzętu, możemy mieć wielofunkcyjne urządzenie, które wykorzystujemy w pracy wokół domu nawet przez cały rok.

Na co wrócić uwagę przy wyborze kosiarki traktorowej

- Ważna jest oczywiście odpowiednia szerokość koszenia. Im większa, tym szybciej skosimy trawę. Jednak warto zastanowić się, czy w trakcie koszenia będziemy przejeżdżać przez alejki, bramy, pomiędzy roślinami, i czy nasza kosiarka swobodnie pokona wąskie przejazdy.

- Przy wyborze maszyny sprawdźmy czy ma ona napęd hydrostatyczny , który pozwala na płynny wybór prędkości jazdy dostosowany do naszych preferencji i panujących na trawniku warunków. Taki rodzaj napędu jest jednocześnie elementem, który bardzo podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy - aby zatrzymać maszynę wystarczy zwolnić pedał odpowiadający za prędkość jazdy.

- Komfort pracy zapewnia także funkcja tłumienia pylenia w koszu oraz elektryczne wysypywanie trawy z kosza, szczególnie polecane dla osób starszych i kobiet.

- Przydatnym wyposażeniem jest licznik motogodzin , który rejestruje czas pracy kosiarki w całym sezonie. To szczególnie przydatne, jeśli z kosiarki korzysta kilka osób. Dzięki tej funkcji wiemy dokładnie jak długo maszyna pracowała, kiedy dokonać kolejnych przeglądów oraz konserwacji poszczególnych elementów."

Dodatkowe funkcje kosiarki traktorowej

Najbardziej zaawansowane techniczne modele mają dodatkowo system kontroli napełnienia i elektrycznego wysypywania kosza, wielostopniową regulację wysokości koszenia i automatyczne włączanie oświetlenia po zmierzchu. System tylnego wyrzutu umożliwia zbieranie całej skoszonej trawy do kosza. Dostępne są też odpowiednie przystawki: deflektor - który rozrzuca trawę na trawniku lub wkładka mulczująca, która mieli trawę pozostawiając ją na powierzchni trawnika. Producenci w tym Honda oferują modele wraz z dużą liczbą przystawek, dzięki którym maszyny spełniają szereg dodatkowych funkcji - od zamiatarki do chodników, podjazdów i uliczek przydomowych, poprzez piaskarkę, walec z kolcami do aeracji i ugniatania gleby, zestaw do mulczowania trawy, po lemiesz do zgarniania śniegu. Do kosiarki traktorowej Honda można także dołączyć przyczepę o ładowności 350 kg.Przykładowe kosiarki traktorkowe Honda

Model*szer. cięcianapęd hydrostatycznymoc silnikazalecana do powierzchniprędkość max. w przód/w tyłregulacja wysokości cięciakoszpoj. zbiornika paliwa
Honda HF 2417 HME102 cmtak15,2 KM2000 do 5000 m28,2 km/h / 4,2 km/h7-stopniowa (2,9 - 9 cm)tak - 300 l5 l
Honda HF 2620 HME122 cmtak17,8 KM (elektryczny rozrusznik)2000 do 7000 m28,2 km/h / 4,2 km/h7-stopniowa (3 - 9 cm)tak - 350 lpowyżej 5 l
Honda HF 2620 HTE122 cmtak17,8 KM (elektryczny rozrusznik)20000 do 7000 m28,2 km/h / 4,2 km/h7-stopniowa (3 - 9 cm)tak - 350l (automatyczny system opróżniania)powyżej 5 l
* Wszystkie wymienione modele mają opony nie niszczące darni

Więcej na temat urządzeń do koszenia na http://www.mojahonda.pl/domiogrod