Można już zwiedzać futurystyczne ogrody Gardens by the Bay w Singapurze

Wprawdzie to daleko, ale warto zobaczyć! W Singapurze właśnie otwarto dla zwiedzających główną część futurystycznych ogrodów Gardens by the Bay, położonych na 101 hektarach. Charakterystycznym elementem ogrodów są mierzące 30-55 metrów struktury przypominające drzewa, porośnięte roślinami. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na przyszły rok
Futurystyczne ogrody by the Bay (Gardens by the Bay) powstające w Singapurze to jedno z największych założeń tego typu na świecie. Składają się z trzech części: Bay South, Bay East and Bay Central. Utworzone na zrekultywowanych terenach Singapuru są rekreacyjną atrakcją dla mieszkańców i turystów.

Główne założenie ogrodów

Ogrody by the Bay są integralną częścią projektu "Miasto w ogrodzie", stworzonego, by kompletnie odmienić jakość życia w mieście i pokazać najlepsze rozwiązania techniki, w połączeniu z naturą. Z jednej strony projekt ma na celu pokazanie symbiozy, bioróżnorodności i równowagi w przyrodzie, którą trzeba pielęgnować i chronić - ma więc być atrakcją rekreacyjno-edukacyjną, z drugiej - ma tworzyć nowe standardy zarządzania środowiskiem.Co można podziwiać w Ogrodach

Ogrody by the Bay łączą sztukę architektoniczną i ogrodową. Nad całym parkiem dominują olśniewające struktury architektoniczne przypominające drzewa (Supertrees), porośnięte różnorodnymi roślinami z całego świata. Superdrzewa tworzą pionowe ogrody, dostarczają deszczówkę do całego parku, a wyposażone w zaawansowaną technologię pobierają i przetwarzają energię słoneczną, która wykorzystywana jest na potrzeby parku - w tym do fantastycznych iluminacji. W Ogrodach powstały też inne obiekty zawierające roślinność z różnych stref i warunków klimatycznych (m.in. ogród z przyrodą śródziemnomorską, lasy tropikalne i deszczowe). Dopełnieniem atrakcji jest spektakl światła i dźwięków.

Cały park wyposażony jest również w komfortową infrastrukturę zapewniającą przestrzeń do spotkań, rekreacji, różnorakie kawiarenki, restauracje i inne obiekty usługowo-handlowe.

Projekt i wykonawcy

Główną pracownią architektoniczną jest brytyjska pracownia Grant Associates, która współpracuje z Wilkinson Eyre Architects, Atelier Ten, Atelier One, Land Design Studio, Thomas Matthews. Ogrody są budowane przez zespół skupiający najlepszych architektów, architektów krajobrazu, inżynierów i ogrodników ze 170 firm, z 24 krajów.

Główna część ogrodów została właśnie otwarta dla zwiedzających. Budowa całości zakończy się w przyszłym roku. Koszt budowy wynosi około 800 milionów dolarów.

Zobacz niesamowite ogrody w Singapurze>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: