Nie pozwól wyginąć pszczołom [Przyłącz się do akcji Greenpeace]

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Adoptuj pszczołę " organizowanej przez Greenpeace. Jej celem jest wybudowanie w parkach polskich miast 100 hoteli i uratowanie zagrożonych gatunków zapylaczy.

Wiele zielonych obszarów miejskich to dla owadów pustynia - równo skoszone trawniki, czy starannie zgrabione liście nie zapewniają im właściwych warunków do przetrwania.  To wszystko sprawia, że  sytuacja w miastach powoduje, że coraz trudniej przetrwać owadom. W miastach większość naszych parków i zielonych przestrzeni jest zbyt sterylna jak na potrzeby owadów. W wielu miejscach obserwujemy w związku z tym zmniejszenie ich liczby. A gdy jest ich zbyt mało, gorzej wiedzie się innym zwierzętom, a także roślinom.

Dlatego jedynym ratunkiem jest zbudowanie dla nich specjalnych hoteli w których będą czuły się bezpiecznie. Znajdą tam swoje miejsce różne gatunki zapylaczy, głównie pszczoły samotnice, m.in. murarki, samotki, porobnice i trzmiele. Mogą w nich zamieszkać należące do muchówek bzygi. To także schronienie dla innych pożytecznych owadów: złotooków i biedronek.

Adoptując pszczoły i dołączając do naszego roju naprawdę zmieniasz świat

Weź udział w akcji>>>

Akcja adoptuj pszczołe

Więcej o: