Wielka Majówka w Łazienkach!

Nie masz jeszcze planów na najbliższą majówkę? W takim razie wybierz się do Łazienek Królewskich w Warszawie. W dniach od 1 do 4 maja wstęp do łazienkowskich obiektów - Pałacu na Wyspie, Starej Pomarańczarni, Pałacu Myślewickiego, Teatru Stanisławowskiego, Białego Domku - będzie bezpłatny, a 1 maja park zaprasza na Piknik Europejski z okazji dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Piknik rozpocznie się o godzinie 10.00 uroczystością sadzenia Dębu Wolności w pobliżu Nowej Oranżerii (wejście od ulicy Gagarina lub ulicy Parkowej). Drzewo osobiście posadzi Prezydent RP Bronisław Komorowski, który - wraz z małżonką - będzie honorowym gościem imprezy, inaugurując w ten sposób ogólnopolską akcję sadzenia Dębów Wolności. Dokona tego w asyście młodzieży urodzonej 4 czerwca 1989 roku - w dniu pierwszych demokratycznych wyborów.

Prezydent spotka się także z dziećmi urodzonymi 1 maja 2004 roku - w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Dlatego do sadzenia dębu organizatorzy zapraszają również dziesięciolatków, oczywiście z rodzicami.

Osoby zainteresowane udziałem w tej wyjątkowej uroczystości proszone są o wysłanie e-maila, informującego o planowanym przybyciu, pod adresem: piknik@lazienki-krolewskie.pl.

Wszyscy, którzy zdecydują się spędzić pierwszy dzień maja na Pikniku Europejskim, zyskają nie tylko okazję do wspaniałej zabawy, nie zabraknie też czasu na relaks i artystyczne doznania. Piknikowi będzie towarzyszyć muzyka w wykonaniu orkiestr dętych. Przez cały dzień odbywać się będą animacje dla dzieci i pokazy dla dorosłych w specjalnie przygotowanej strefie leżakowania w pobliżu Nowej Oranżerii, na Łące Polskiej, w Pawilonie przy Podchorążówce oraz w Alei Chińskiej. Dla gości przygotowano poczęstunek - 10 tysięcy pączków oraz napoje od przez sponsorów wydarzenia. Piknik zakończy się spektaklem muzycznym w wykonaniu Teatru Chorea o godzinie 19.00 w Amfiteatrze.

Piknik Europejski zorganizowano przy wsparciu sponsorów: PZU, Belvedere-Cafe Łazienki Królewskie Sp. z o.o., Herbapol-Lublin S.A. oraz Coca-Cola HBC Polska.