Świąteczna iluminacja w Łazienkach

W tym roku Park Łazienkowski nie będzie zasypiał zimą o zmroku. Od 6 grudnia rozświetlą go wspaniałe świąteczne iluminacje.
Przyzwyczailiśmy się, że główne warszawskie ulice stroją się od grudnia w świąteczne szaty. W ubiegłym roku swój Festiwal Światła miał także park wilanowski. Tym razem bożonarodzeniowe pojawią się także w Łazienkach Królewskich - w sobotę 6 grudnia o godzinie 17 park rozbłyśnie tysiącami kolorowych świateł. Rozświetlone bramy wejściowe od strony ulic Gagarina i Agrykola będą kierowały zwiedzających w stronę nastrojowo udekorowanej Alei Chińskiej, gdzie poczujemy się jak za czasów Stanisława Augusta - aleję zaludnią świetliste postaci dworzan w strojach z epoki, a na tarasie przed Pałacem na Wyspie pojawi się wielka, strojna choinka. Warto tu wspomnieć, że projekt to bardzo pozytywny przykład współpracy biznesu z kulturą - jego mecenasem jest Polska Grupa Energetyczna.

Iluminacje można oglądać aż do 10 lutego - w tym czasie park będzie otwarty dla zwiedzających aż do godziny 22. Wstęp jest bezpłatny.