Mildex 711,9 WG

Środek grzybobójczy o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie roślin ozdobnych (fytoftoroza, mączniak rzekomy) oraz warzywnych (mączniaki, zaraza ziemniaka, alternarioza) przed chorobami grzybowymi.
- zapobiega rozwojowi i zwalcza choroby grzybowe roślin,

- chroni nowe przyrosty,

- zapewnia długotrwałą ochronę,

- nieszkodliwy dla organizmów pożytecznych (pszczół, dżdżownic)

Działanie:

Mildex doskonale sprawdza się w ochronie roślin ozdobnych i warzyw. Preparat hamuje rozprzestrzenianie się chorób i aktywuje procesy ochronne rośliny, bowiem zawiera dwie substancje aktywne, z których jedna powoduje uodparnianie roślin na patogena, a druga bardzo silnie ogranicza jego zarodnikowanie oraz kiełkowanie zarodników. Mildex wyzwala procesy odpornościowe, dzięki czemu patogen zostaje "uwięziony" w ograniczonym obszarze porażonych tkanek.

Środek dobrze przemieszcza się w roślinie dzieki, czemu również nowe przyrosty są chronione.

Preparat nie wywołuje objawów fitotoksyczności.

W uprawie roślin ozdobnych grzyby z rodzaju Phytophtora nie zawsze atakują wyłącznie szyjkę korzeniową. Czasami infekcji mogą ulegać również pędy. Zamieranie pojedynczych pędów możemy zaobserwować np. w wypadku cyprysika Lawsona. W tej sytuacji uratować rośliny może wczesne wycięcie zainfekowanych pędów oraz oprysk Mildexem.