Urządzanie małej kuchni - trudna łamigłówka

Urządzanie małej kuchni przypomina układanie puzzli - trzeba dopasować do siebie wiele elementów i stworzyć z nich spójną całość. Zadanie skomplikowane, ale wykonalne, o czym świadczą prezentowane wnętrza.

Wnętrze 1 - wariant przechodni

Kuchnia między przedpokojem a pokojem dziennym pierwotnie miała naprawdę mikroskopijną powierzchnię: zaledwie 3,2 m kw. Udało się ją jednak powiększyć - mniej więcej dwukrotnie - kosztem pokoju dziennego. Dzięki temu bez problemu zmieścił się w niej nie tylko główny ciąg roboczy ze stojącymi i wiszącymi szafkami, ale również wysoka zabudowa i niewielki stół z dwoma krzesłami (Girl i Boy firmy Meble Vox). Wystrój kuchni nawiązuje do stylu loftowego. Ściany zostały wykończone plastrami cegły i tynkiem strukturalnym imitującym beton; ten ostatni położono także na suficie.  Industrialnym elementem jest również wyeksponowana pod sufitem rura - przewód wentylacyjny podszafkowego okapu.

Wnętrze 2 - udane odchudzanie

W niewielkim aneksie kuchennym (4 m kw.) wykorzystano każdy centymetr. Chociaż pomieszczenie ma tylko 2 metry szerokości, zaprojektowano w nim dwa równoległe ciągi robocze. W jednym z nich szafki stojące są płytsze od standardowych - mają głębokość 50 cm. Dzięki temu na środku zostało więcej miejsca potrzebnego do wygodnego otwierania dolnych schowków i do swobodnego poruszania się. Trzecią ścianę zajęła sięgająca do sufitu zabudowa, w której oprócz pojemnych szafek znalazły się urządzenia AGD: piekarnik oraz ukryta za białymi frontami lodówka z zamrażarką.

Więcej o:
Komentarze (2)
Urządzanie małej kuchni - trudna łamigłówka
Zaloguj się
 • kor-ka

  Oceniono 6 razy 4

  Wreszcie rzeczywiście praktyczne przykłady :)
  Gratulacje, ktoś pomyślał. Zwykle dziennikarze w podobnych materiałach raczej kompromitują się wciskając nie pasujące do tematu zdjęcia zaprzyjaźnionych firm. A wtedy "małe mieszkanie", "mała kuchnia" czy "mała łazienka" okazują się baaardzo szerokim pojęciem ;)

  Tylko podest w mieszkaniu nie ma sensu. To nie wystawa, tylko miejsce, w którym mamy się zawsze czuć dobrze. Nawet jak się rozchorujemy, skręcimy kostkę, złamiemy nogę, zajdziemy w ciążę, odwiedzi nas babcia o lasce.

  Podkreślenie przejścia do innego pomieszczenia inną podłogą ma sens, ale to się spokojnie da zrobić na jednej wysokości. Bez rezygnacji z wygody.

  --
  kor.blox.pl/html

 • renatka_85

  0

  w małej kuchni zawsze dobrze jest nie nagracić; albo pochować nawet różne rzeczy; jak np. okap - lepiej kupić blatowy albo podszafkowy niż w malej khcni zajmowac miejsce jeszcze dodatkowym sprzetem; okapykuchenne.pl - tutaj polecam zerknać do ich porad, a radzą bardzo dobrze;

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX