Rolety: prześwit kontrolowany

Standardowe rozwiązania okienne dostarczają sprawdzone sposoby na regulację natężenia światła w pomieszczeniu. Firanki zasłaniają na stałe, rolety można podnosić i opuszczać w zależności od pory dnia i preferencji. Kreatywne podejście do materiału sprawiło, że obecnie można mieć jednocześnie przesłonięte okno i dużo światła w pomieszczeniu.
Każdy użytkownik firanek i zasłon wie, że wysoko zawieszone karnisze potrafią być prawdziwym utrapieniem przy codziennym zasłanianiu i odsłanianiu. Rolety to rozwiązanie praktyczne i wygodne pozwalające na płynną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. W ciągu dnia powinny być odsłonięte, żeby zapewnić dostęp słońca, ale może to powodować pewien dyskomfort i ograniczać poczucie prywatności. Dzięki pomysłowej konstrukcji, model Dzień i noc łączy w sobie wygodę użytkowania rolet i zasłania okno tak jak firanki.

- Zastosowanie naprzemiennie ułożonych transparentnych i zaciemniających poziomych pasów tkaniny, sprawia, że dzięki odpowiedniemu ułożeniu można zdecydować o ilości światła przedostającym się do pomieszczenia. Dwie warstwy materiału przesuwając się między sobą, tworzą odpowiedni układ, który zapewnia maksymalny prześwit, bądź zupełne zaciemnienie pomieszczenia - o zaletach rolet Dzień i noc opowiada Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.

Ten typ rolet to złoty środek w zakresie rozwiązań okiennych - jedna osłona, która umożliwia szeroki zakres regulacji natężenia światła. Duży wybór kolorów pasów zaciemniających pozwala odpowiednio uzupełnić i podkreślić charakter wnętrza, a zastosowanie naprzemiennie dwóch rodzajów materiałów sprawia, że roleta Dzień i noc wygląda intrygująco i geometrycznie.