Skóra na podłodze

Przebojem wśród wnętrzarskich nowości są ostatnio skórzane podłogi.
Skórzane podłogi marki Torlys składają się z trzech warstw. Wierzchnią warstwę stanowi zrecyklingowana skóra, czyli skrawki, które nie zostały zużyte przy produkcji pasków, butów czy torebek. Skrawki te są rozdrabniane i ponownie łączone ze sobą przy pomocy naturalnego kauczuku. Środkowa warstwa (rdzeń) wykonana jest z włókien drewnianych sprasowanych z grubości 50 cm do 1 cm. Spodnia warstwa to podłoże korkowe. Zapewnia ono nie tylko większą stabilność, ale i wyciszenie wnętrza. W skład kolekcji wchodzi 12 wzorów: wersja gładka oraz z fakturą, w kolorach od jasnego beżu do głębokiej czerni. Kolekcja dostępna jest także w dwóch formatach: deski (10.5 mm x 194 mm x 1164 mm) oraz płytki (10.5 mm x 388 mm x 388 mm)

Ten rodzaj podłóg doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeniach. Ciemna skórzana podłoga połączona z jasnymi dodatkami sprawi, że wnętrze nabierze eleganckiego, ale i oryginalnego charakteru. Jednak poza walorami estetycznymi skórzane podłogi są także bardzo funkcjonalne - są odporne na zniszczenia, mają właściwości akustyczne i łatwo je utrzymać je w czystości. Są także bezpieczne dla alergików.

Podłogi kupić można w salonach wnętrz Dekorian. Metr kwadratowy podłogi bez montażu kosztuje od 366 zł netto.

Więcej o:
Komentarze (11)
Skóra na podłodze
Zaloguj się
 • rabbinhood

  Oceniono 9 razy 5

  No to już tylko zostały podłogi z peruk i podłogi z podpasek, resztę już widziałem.

 • Gość: ardisia

  Oceniono 11 razy 5

  To jest podłoga z resztek skór więc nie ma co grzmić, że nieekologiczne. Trzeba zagospodarowywać resztki żeby się nie marnowały bo to jest ekologiczne.

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 3 razy 3

  Obozowe mydło z ludzi już kiedyś widzziałem to pare lat po II wojnie Światowej było. Skalpy zwierząt i podobne rozwiązania mnie się nie podobają. Wolę klasyczne drewniane parkiety. Im wyższa selekcja tym piękniejsza podłoga. B.Klimkiewicz.

 • Gość: pacyfka

  0

  skóra na podłodze? naprawdę? to już drewno i panele nie wystarczą? a poważnie podoba mis ie bardzo zdjecie nr 1, ale wolałabym normalną podłogę. np w stylu afrykańskiego wenge.

 • Gość: mrsnogood

  Oceniono 24 razy 0

  Do 1 kwietnia jeszcze trochę zostało.... Co za chory, zboczony, niepraktyczny i nieetyczny pomysł. To jest po prostu nienormalne! Normalni ludzie odchodzą od przedmiotów ze skóry, futra, kości słoniowej, podają coraz mniej potraw z mięsem i nabiałem a oni podłogi ze skóry. Niedługo będą je z ludzi robić.

 • Gość: Wnętrzności :)

  Oceniono 3 razy -1

  Piękne podłogi , na żywo prezentują się o wiele lepiej niż na zdjęciu :)
  Są robione z resztek i z odzysku więc to jest produkt z recyklingu - nie ma obawy że jakieś zwierzę specjalnie zostało zabite dla naszych podłóg.

  Jako element we wnętrzu w połączeniu z podłogą z drewna lub kamienia i futrzanym dywanem tworzą piękne, luksusowe wnętrza

 • Gość: dynamiko.pl1

  Oceniono 5 razy -1

  A u nas hitem są skórzane dywany!

 • Gość: regen

  Oceniono 2 razy -2

  jak potanieje to sobie taką zrobię. mam sofę i fotele ze skóry, same zalety. to była jedna z najlepszych inwestycji w moim życiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX