Projektowanie: młodzi zdolni

Jak wyłonić zdolnych projektantów wśród młodych ludzi, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z tworzeniem formy? Najlepszym sposobem jest zorganizowanie konkursu właśnie dla nich.
JustLight

Taką inicjatywę podjęły firmy DuPont Corian oraz Krause Innowacje Budowlane. Informacje o konkursie rozpowszechniane były między innymi na polskich uczelniach wyższych, dzięki czemu dotarły do jeszcze studiujących projektantów. W jego wyniku spośród setek nadesłanych prac wyłoniono sześć, których prototypy zaprezentowane zostały na wystawie JustLight. Otwarcie wystawy odbyło się 18 września br. w "Corian Design Studio Milano" w Mediolanie. Zgłoszone do konkursu projekty ukazały ogromny potencjał polskich twórców nowego pokolenia. Wykazali się oni niezwykłą pasją oraz chęcią do zabawy formą oraz światłem. Zaskakujące było również to skąd czerpali inspiracje. Niektórzy projektanci wzorowali się na naturze, innych natchnęły rzeczy prozaiczne np. kartka papieru, którą można złożyć w rozmaite formy.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięZwycięzcami konkursu są Michał Bartnicki za projekt Bathocyroe, Marta Stanisz za kolekcję Enko, Justyna Pikulska i Łukasz Klimczak za projekt Bionic, Natalia Kitamikado za projekt Feuille, Piotr Zyliński i Marcin Krakowski za lampę Quite Stare, Katarzyna Jakubowska i Tomasz Orzechowki za projekt lamp Medulla.

Co warte podkreślenia jeden z organizatorów konkursu zajmie się produkcją zwycięskich kolekcji lamp, więc będą one niebawem dostępne w sprzedaży na terenie Polski.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!MyBath

W tym samym miejscu i czasie prezentowane były projekty łazienkowe już znanych projektantów. MyBath to kolekcja mebli i akcesoriów łazienkowych, która zawiera różne projekty łączące praktyczne myślenie o przestrzeni łazienkowej oraz potrzebach użytkowników. Wśród wystawionych przedmiotów znalazły się umywalki, brodziki, wanny, kabiny prysznicowe, a nawet podświetlane płytki ścienne firmowane przez pracownie projektowe: Wierszyłowski i Projektanci, Grupa Żoliborz, Serafinart, Massive Design, Cooperativa Studio, BO Studio, Beza Projekt, Ars Visual Studio. Zaskakująca forma przedstawionych projektów była możliwa do osiągnięcia dzięki materiałowi DuPont Corian , z którego zostały wykonane.

Wystawa w Mediolanie potrwa do 14 marca 2014 roku. W Polsce część kolekcji obejrzeć będzie można podczas Łódź Design Festival 17-27 października 2013 roku.

Więcej o: