VI edycja konkursu Wizja Wypoczynku zakończona!

29 listopada 2013 roku poznaliśmy laureatów VI edycji ogólnopolskiego konkursu Wizja Wypoczynku: Pożądany obiekt adresowanego do architektów i projektantów wnętrz. Organizatorem konkursu jest firma Kler S.A., tegoroczną edycję, podobnie jak poprzednie, honorowym patronatem objął Zarząd Główny SARP.

Wizja Wypoczynku 2013 to konkurs na najlepszy projekt aranżacji wnętrza sypialni ze specjalnym zwróceniem uwagi na Pożądany Obiekt uzupełniający kolekcję Kler.

Jury konkursowe w składzie: Arch. Ewa Kuryłowicz - SARP, Piotr Kler - Kler S.A., Arch. Romuald Loegler - Architektura & Biznes, Arch. Witold Szymanik - WSC Graphisoft Center Poland, Magdalena Kiełkiewicz przy ocenie prac konkursowych kierowało się następującymi kryteriami: estetyką, funkcjonalnością i innowacyjnością zaprojektowanego sprzętu, trafnością doboru zaprojektowanego sprzętu do pozostałych elementów wyposażenia z oferty sypialni Kler.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 29 listopada 2013 r. podczas uroczystej Gali połączonej z wystawą prac konkursowych w pawilonie wystawowym SARP w Warszawie przy ul. Foksal 2.

I Nagroda

Pierwszą nagrodę w wysokości 10 000 złotych, oprogramowanie ArchiCAD SE2013 oraz rower Strida otrzymał zespół: Szymon Nowakowski, Dorota Piechocińska.

Uzasadnienie werdyktu: "Aranżacja wnętrza została oparta o podkreślenie dialogu organizujących go sprzętów - funkcjonującego już łóżka Kler Calisto i mebla, wywodzącego się z logiki i stylistyki Kler Calisto i budującego kolekcję podwójnego szezlongu, nazwanego słusznie Romansierą. Introwertyczność pomieszczenia - jak się wydaje celowo pozbawionego okien została zaproponowana dla podkreślenia intymności nastrojów stworzonego przez Romansierę, czemu służą portrety na ścianie i punktowe oświetlenie ze stojących lamp. Mebel stwarza okazję do bycia razem blisko, jednocześnie zapewniając niezależność potrzebną do czytania, pracy z laptopem, rozmowy. Czytelna grafika pozwala na zrozumienie modularności i wielofunkcyjności mebla, załączone dodatkowo diagramy wyjaśniają jego genezę i inspirację. Koncepcja ta jest dostosowana do charakterystyki współczesnego życia, w którym trzeba szukać takich form wypoczynku, jakie prowokują wspólne przebywanie dając jednocześnie możliwość indywidualnej realizacji."

II Nagroda

Drugą nagrodę - 3 000 zł oraz oprogramowanie Artlantis Studio otrzymał zespół: Jan Elert i Agnieszka Skrzyńska-Elert za pracę sygnowaną godłem J23A05.

Uzasadnienie werdyktu Jury: "Autorzy projektu precyzyjnie odpowiedzieli na postawione w tytule konkursu zadanie przedstawiając jako produkt meblarski - fotel bujany, który niewątpliwie może być Pożądanym Obiektem w sypialni.

Mebel ściśle związany jest z funkcją wypoczynku i kojarzy się ze zwalnianiem tempa życia i leniwym relaksem. Nieco zapomniany współcześnie, jak rekwizyt z minionej epoki współżyjący z książką, dzierganiem na drutach, kotem czy ciepłymi kapciami - rzeczami rzadkimi acz godnymi polecenia w naszych zabieganych czasach. Fotel nawiązuje pod względem wzorniczym do nowoczesnej linii Kler Calisto i jest jej trafnym uzupełnieniem. Staranne opracowanie detalu ukazuje znajomość technologii mebla i nie sprawiałoby większych problemów wdrożenie modelu do produkcji, jednak projektanci nie dostrzegli, że w kolekcji Calisto firma Kler nie poleca skór ekologicznych, jak sugeruje projekt.

Aranżacja wnętrza sypialni przepojona światłem i ciepłem dobrze buduje nastrój wypoczynku, zgrzytem może być jedynie odgłos stalowych płóz bujanych na betonowej podłodze."

III Nagroda

Trzecią nagrodę - 2 000 zł oraz oprogramowanie Artlantis Render otrzymał zespół Mikołaj Kwaśnicki, Kuba Wiśniewski za pracę tak komentowaną przez Jury: "Łóżko jest jak najbardziej "pożądanym obiektem" szczególnie w sypialni, co jest bezpośrednią odpowiedzią na temat naszego konkursu. Nagrodziliśmy ten projekt bo widać w nim kompletny proces projektowy, poprzedzony szkicami i zwieńczony propozycją w pełni funkcjonalnego produktu. Zaproponowany mebel jest opracowany w inteligentny sposób, jest ergonomiczny, ma przemyślane detale, jest trafiony funkcjonalnie, zawiera koncepcję personalizacji na potrzeby klienta. Jest estetyczny i odpowiada na aktualne trendy w meblarstwie. Zdecydowanie jest to praca, która może być podwaliną do procesu wdrożeniowego. Dyskusyjna może być estetyka i funkcjonalność otoczenia tego produktu, które również były poddawane ocenie w tym konkursie, ale traktujemy to jedynie jako tło do dobrze zaprojektowanej rzeczy."

Wyróżnienia

Ponadto przyznano trzy równorzędne wyróżnienia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.