Baterie kuchenne: wyciągane wylewki

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką ułatwiają korzystanie z wody - zmywanie, płukanie itp. Ponadto wylewki mają różny kształt, co pozwala idealnie dopasować baterię do głębokości zlewozmywaka.

Na pierwszy rzut oka bateria z wyciąganą wylewką nie różni się od innych modeli. Jednak wystarczy pociągnąć za jej końcówkę, by z korpusu wysunął się długi na 100-150 cm wąż (najtrwalszy jest metalowy), który pozwala na korzystanie z wody również poza zlewozmywakiem - na przykład umożliwia nalanie jej do naczynia stojącego na podłodze. Dzięki specjalnemu obciążnikowi wąż łatwo wsuniemy z powrotem do korpusu. Zależnie od modelu baterii wylewkę można obracać wokół osi w zakresie od 100 do 360 stopni. Niektóre mają wbudowany w rączkę przełącznik służący do zmiany strumienia wody ze zwykłego (intensywnego) na prysznicowy (rozproszony) i odwrotnie.`

Warto wiedzieć

Kształt wylewki należy dopasować do wielkości zlewozmywaka - strumień wody powinien padać na środek komory. Bardzo ważna jest również jego głębokość.

Niskie baterie z prostymi wylewkami, które nachylają się nad zlewem pod kątem 45 stopni, nadają się do najgłębszych, około 20-centymetrowych zlewozmywaków.

Baterie z wylewką w kształcie litery U pasują do zlewozmywaków z komorą głębszą niż 16 cm.

Wylewki w kształcie litery F mogą być montowane w płytkich komorach - od 12 do 16 cm.

Pielęgnacja. Baterie przemywa się czystą wodą z dodatkiem mydła lub płynu do mycia naczyń, opłukuje i wyciera do sucha miękką szmatką. Można też stosować preparaty polecone przez producentów armatury albo przez nich firmowane. Większe zabrudzenia usuniemy roztworem octu spożywczego zmieszanego z wodą w stosunku 1:1. Nie wolno używać środków zawierających substancje ścierne, wybielaczy, środków do czyszczenia toalet ani szorstkich ściereczek i gąbek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA