Czy można wywietrzyć pokój bez otwierania okna?

Okazuje się, że można. Regularny dopływ świeżego powietrza bez konieczności otwierania okna czy stosowania nawilżaczy zapewni rygiel okienny BDT firmy D+H Polska.
Zdrowe powietrze - zdrowy człowiek

Odpowiednia cyrkulacja powietrza ma istotny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Widocznymi efektami braku wentylacji w mieszkaniu są zaparowane szyby, pojawienie się grzybów i pleśni oraz wnikanie wilgoci do ścian budynków. Kurz i roztocze, unoszące się w niewietrzonym pomieszczeniu mogą powodować podrażnienie błon śluzowych, przeziębienie, bóle głowy, alergie. Zdrowy klimat w naszym domu wymaga nie tylko odpowiedniej temperatury, ale także wilgotności powietrza, która powinna wynosić od 35 do 50 procent.

My ustawiamy - on wykonuje

Rygiel okienny BDT 010-RC montuje się w miejscu klamki w oknach z zawiasem z prawej lub lewej strony i wyposażonych w kompatybilne okucia activPilot Comfort PADM (firmy Winkhaus).

Dzięki niemu tworzy się szczelina o szerokości około 6 mm, okno zostaje rozszczelnione na całym obwodzie, a w pomieszczeniu następuje powolna wymiana powietrza. W takiej pozycji okno jest zamknięte i zachowuje właściwości antywłamaniowe w klasie RC2.

Rygiel można obsługiwać ręcznie - ustawiając jego tryb pracy na panelu dotykowym lub pilotem zdalnego sterowania. Możliwe jest automatyczne zaprogramowanie częstotliwości wietrzenia oraz długości trwania cyklu, np. każdego dnia co godzinę przez dziesięć minut, również podczas nieobecności domowników. Ustawienia panelu można zablokować (zaszyfrowanym kodem), aby zmniejszyć ryzyko, że dziecko w sposób niekontrolowany samo otworzy okno, narażając się na duże niebezpieczeństwo.

Na stronie https://www.youtube.com/watch?v=iyARVvXDFMI znajduje się film D+H Polska na temat BDT i nowoczesnej wentylacji pomieszczeń.