Zatrzymać lato na dłużej, czyli o zamrażarkach słówko.

Lato to najlepszy czas dla wielbicieli świeżej żywności - wreszcie możemy rozkoszować się dojrzałymi owocami i warzywami. A jeśli je zamrozimy, będziemy z nich korzystać nawet zimą.
Na co zwrócić uwagę kupując zamrażarkę, jakich funkcji i wyposażenia możemy się spodziewać? Sprawdźmy to na przykładzie urządzeń marki Liebherr.

NoFrost, SuperFrost i Smart Frost

- Funkcja NoFrost pozwoli zamrozić żywność poprzez obiegowe, pozbawione wilgoci powietrze tak, aby nie tworzył się lód.

- Funkcja SuperFrost - powietrze zostaje błyskawicznie schłodzone do temperatury -32 st. C. Zamrożone w ten sposób warzywa i owoce zachowają smak na dłużej, nie tracąc witamin.

- Funkcja SmartFrost rozwiązuje problem nadmiernego oszraniania wnętrza zamrażarki. Dzięki niej zamrożone produkty łatwo zlokalizować we wnętrzu urządzenia, gdyż jest ono pozbawione szronu.

Szuflady

- Duże i pojemne szuflady z funkcją Telescopic Rails są wygodne, ponieważ można je wysunąć jednym ruchem.

- Wysokie, oszklone od frontu, zabezpieczone ze wszystkich stron przez system FrostSafe szuflady dają się z łatwością wysuwać z zamrażarki.

- Aby stworzyć dodatkowe miejsce nawet na najbardziej gabarytowe produkty przeznaczone do mrożenia, z pomocą przyjdzie VarioSpace, czyli system wyjmowania i wkładania szklanego dna szuflad zamrażarki, przez co powstaje dodatkowa przestrzeń do dowolnego zagospodarowania.

Sterowanie

- MagicEye to efektowny panel sterowania z wyświetlaczem LCD i graficznym wskaźnikiem temperatury. Dzięki niemu kontrola mrożenia i dowolna modyfikacja temperatury jest szybka i łatwa.

- Technologia LED zapewni równomierne, łagodne oświetlenie całego wnętrza. Nowością jest oświetlenie LED także w szufladach zamrażarki.

- SoftSystem pozwala na bezpieczne i delikatne zamknięcie drzwi nawet przy ich pełnym załadowaniu produktami. Specjalne hamulce zaczynają działać gdy kąt zamykania drzwi osiągnie 30 stopni.

Rozwiązania energooszczędne

Zamrażarka pracuje przez całą dobę, powinna więc mieć wysoką klasę efektywności energetycznej, np. A++ lub A+++.