Podłogi: hiszpańska plecionka

Są wyjątkowo trwałe, odporne na zabrudzenia, a do tego niezwykle eleganckie - podłogi plecione od hiszpańskiej marki Fitnice. Z nimi poczujesz się jak w Barcelonie.

Plecione podłogi od marki Fitnice są oparte na winylowym wzmocnieniu i dodatkowo usztywnione siatką konstrukcyjną. To zapewnia im wytrzymałość, dzięki której mogą być z powodzeniem stosowane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz (np. na tarasach). Do tego plecionka winylowa jest środowiskiem, w którym nie rozwijają się bakterie. O tym, że mamy do czynienia z produktem przyjaznym środowisku naturalnemu i bezpiecznym dla użytkowników świadczy etykieta FloorScore, oznaczająca materiały wykończeniowe spełniające kryteria jakości LEED, CHPS i Green Guide for Health Care.


Dużą zaletą podłóg winylowych Fitnice jest również to, że stanowią one bardzo dobrą izolację akustyczną pomieszczenia. Dlatego mogą być stosowane w przestrzeniach biurowych, pokojach dziecięcych czy nawet studiach nagraniowych.
Obok tych wszystkich zalet są jeszcze względy estetyczne. Podłogi te charakteryzują się oryginalnym splotem, który wyróżnia je spośród dostępnych na rynku produktów. Skomplikowana, ale niezwykle usystematyzowana struktura podłóg została zainspirowana siatką ulic dzielnicy Eixample w Barcelonie. Została ona zrealizowana w oparciu o niezwykle precyzyjnie określone zasady geometryczne. Ulice przecinają się pod kątem prostym, tworząc czworoboczne kwartały pod zabudowę mieszkalną (hiszp. manzanas). Widok dzielnicy z lotu ptaka zainspirował projektantów marki Fitnice, której oferta obejmuje obecnie kilkadziesiąt rodzajów podłóg podzielonych na cztery kolekcje: Opera Prima, Wicker, Panama i Chroma. Poszczególne wzory różnią się pomiędzy sobą kolorystyką i rodzajem splotu.

Dzielnica Eixample w Barceloniemat. prasowe