Nowoczesne meblościanki [CENY]

Meblościanki, które były niemal w każdym polskim mieszkaniu, jeszcze do niedawna nie kojarzyły się najlepiej. Były ciężkie i masywne. Nowoczesne meblościanki dalekie są od siermiężnych wzorów sprzed lat. Wybraliśmy 22 stylowe modele.

Meblościanka to wielofunkcyjny mebel stawiany przeważnie w pokoju dziennym bądź młodzieżowym. Składa się z systemu szafek, półek, szaf bądź witryn. W meblościance może też się znajdować biurko, a nawet łóżko. Z czasem obowiązkowym elementem meblościanki stało się miejsce na telewizor.Meblościanka z lat 70.

fot. Poznań Design Days

W Polsce był to mebel popularyzowany od lat 60. XX wieku. Miał stanowić rozwiązanie na problem małego metrażu. Choć idea było zasadniczo słuszna, to rzeczywistość rynkowa doprowadziła do produkcji masywnych meblościanek z tanich materiałów. Te same modele były w co drugim polskim domu. Zastawiano nimi całe ściany w tak zwanych "dużych pokojach". Najpopularniejsze były segmenty na wysoki połysk.

Meblościanka Cama 1b, oświetlenie LED, mebloscianki.com.pl, cena: 1249 zł fot. producent

Mimo wad meblościanki miały niezaprzeczalne zalety: przystępna cena, brak konieczności samodzielnego kompletowania mebli (wszystko było w jednym) i duża ilość miejsca na przechowywanie. To wszystko powoduje, że mimo złych skojarzeń z czasami  PRL-u Polacy nie potrafili z nich zrezygnować.

meblościanka Black Red White, BRW fot. producent

Wzornictwo meblościanek na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ewoluowało. Są znacznie lżejsze niż dawniej, dostępne w większej liczbie wariantów, wiele ma podświetlane półki i nowoczesny design. Wciąż mają przewagę cenową nad innymi meblami - najtańsze kosztują już nawet 500-600 zł. Choć większa część oferowanych na rynku nowoczesnych meblościanek kosztuje od 1000 do 1500 zł. My wybraliśmy 22 modele w różnych cenach i konfiguracjach.

Meblościanka Matrix z oświetleniem LED, płyta laminowana, top-mebel.com.pl, cena: 1229 zł fot. producent

Więcej o: