Sypialnia - wygodny materac i stelaż

Każdy z nas lubi dobrze się wyspać i zacząć dzień wypoczętym, bez bólu kręgosłupa. Bogata oferta materacy i stelaży marki Sembella pozwala stworzyć wygodną przestrzeń do snu. Idealne materace Sembella są ergonomiczne, a w ich produkcji zastosowano wyłącznie atestowane i certyfikowane surowce od renomowanych dostawców.
Komfortowy materac HETMAN AQUA posiada wkład lateksowy o 7 strefach twardości. Wysoki komfort snu uzyskany został dzięki zróżnicowanym otworom wentylacyjnym i powierzchniowemu profilowaniu wkładu.

Pokrowiec można prać w temperaturze 60°C. Trwałość pokrowca zwiększają dwa rozdzielcze zamki błyskawiczne, dzięki którym istnieje możliwość odpięcia i wyprania osobno każdego elementu pokrowca.

Warto podkreślić zalety lateksowego wkładu. Lateks to produkt pochodzenia naturalnego, dzięki któremu wkład materaca uzyskuje wyjątkowe zalety m.in. dużą elastyczność punktową, wysoką sprężystość, odporność na odkształcenia, trwałość. Dzięki właściwościom lateksu materac dobrze dopasowuje się do ułożenia ciała, eliminując jednocześnie szkodliwy dla zdrowia ucisk naczyń krwionośnych. Dodatkową zaletą materaca jest pokrowiec z dzianiny LYOCELL®, która zawiera naturalne mikrowłókna celulozowe - odporne na zabrudzenia i zagnieżdżenie się mikroorganizmów. Poza tym mikrowłókna znakomicie wchłaniają wilgoć, szybko schną, czynią dzianinę przyjemną w dotyku i nadają jej jedwabisty połysk.

Duży komfort snu dzięki zróżnicowanym otworom wentylacyjnym i powierzchniowemu profilowaniu zapewnia także materac KONSUL. Ponadto materac posiada własności ortopedyczne, a pokrowiec z dzianiny MEDICOTT jest antyalergiczny i zapobiega rozwijaniu się pleśni i grzybów. Dzięki temu jest szczególnie polecany dla alergików.

Wysokie wymagania, osób lubiących spać na twardym materacu, spełni materac MERKUR AQUA o 7-strefowym wkładzie lateksowo-kokosowym. Twarde włókno kokosowe, obustronnie wspomagająca wentylację pianka, oraz profilowane maty lateksowe z otworami wentylacyjnymi to coś dla lubiących "twardy sen". Uzupełnienie stanowi pokrowiec z "oddychającej" dzianiny z naturalnymi włóknami bambusa. Głównymi zaletami materaca są komfortowy wkład, który zapewnia idealne ułożenia ciała oraz pokrowiec, który dzięki włóknom bambusa znakomicie reguluje temperaturę, ma właściwości antybakteryjne i antystatyczne.

Powyższe materace idealnie współpracują ze stelażami z serii Levelflex M, KF oraz NV. Stelaż LEVELFLEX M jest nowatorskim rozwiązaniem dla optymalnego podparcia materaca. Został on zakwalifikowany do finału konkursu "Dobry Wzór 2011" organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Ten ogólnopolski konkursu, na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi, jest jedynym niezależnym i obiektywnym monitoringiem rynku wzornictwa w naszym kraju. Jego celem jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

Stelaże z serii Levelflex posiadają listwy sprężynujące z możliwością płynnej regulacji pozycji osoby leżącej - od całkowicie siedzącej z lekko uniesionymi nogami, do leżącej. Stelaż służy jako najwyższej klasy podłoże pod materac. Dzięki listwom sprężynującym podnosi komfort snu, a dzięki płynnej regulacji pozycji przy pomocy przewodowego sterownika, nadaje się również do popołudniowego wypoczynku - w szczególności lekkie uniesienie nóg ku górze sprzyja ich regeneracji po całym dniu pracy. Dodatkowo można dobrać sobie idealną pozycję do czytania książki czy oglądania telewizji. Dlatego też stelaż ten znacznie rozszerza funkcje łóżka sypialnianego, również do sfery wypoczynku i pełnego komfortu.

Stelaż LEVELFLEX M nadaje się również znakomicie do pielęgnacji osób chorych np. delikatne uniesienie górnej części ciała podczas snu jest wskazane w trakcie leczenia niektórych chorób górnych dróg oddechowych. Z kolei dzięki możliwości podniesienia osoby leżącej do pozycji siedzącej, pielęgnacja osób obłożnie chorych jest znacznie ułatwiona.PRODUCENT:
Recticel Komfort Snu Sp. z o.o.
93-428 Łódź, ul. Graniczna 60
tel. 042 677 20 20
fax. 042 677 0 30
www.sembella.pl

Więcej o: