Sypialnia na miarę

Urządzenie sypialni, tak jak każdego innego pokoju wymaga dokładnego przemyślenia i rozplanowania. W przypadku nowowbudowanego domu, można o tym pomyśleć już na etapie planów, przy mieszkaniu mamy mniejsze pole manewru jeśli chodzi o wybór pomieszczenia.
W każdym razie ważne jest aby sypilania dokładnie spełniała wszystkie nasze oczekiwania i była dopasowana do naszego stylu życia. Wtedy stanie się miejscem, gdzie bedziemy budzić się i zasypiać z prawdziwa przyjemnością.

Zacznijmy od wyboru odpowiedniego pokoju. Z dala od hałasu i ruchliwej ulicy, najlepiej nie sąsiadujące z salonem. To miejsce idealne na sypialnię. Unikajmy przeznaczania na sypialnię ciemnych pomieszczeń skierowanych na północ. Brak słońca o poranku raczej nie sprzyja wstawaniu. Najkorzystniejsza jest strona wschodnia, wtedy zgodnie z naturalnym zegarem biologicznym, poranne słońce budzi nas i dodaje energii.

Urządzanie sypialni zaczyna się od wyboru łóżka i umiejscowienia go w pomieszczeniu. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca zazwyczaj ustawiamy je w centralnym punkcie pokoju, na środku, z wezgłowiem dosuniętym do ściany. Jest to wygodne, naturalne rozwiązanie, zapewniające dogodny dostęp do mebla z każdej strony.

Łóżko i materac to zakup na lata, który w związku z tym powinien zostać dokładnie przemyślany. Zanim zdecydujemy się na zakup łóżka, powinniśmy się upewnić, że oprócz walorów estetycznych jest ono również funkcjonalne i odpowiednio wytrzymałe.

Nie oszczędzajmy na materacu. To on, odpowiednio dobrany zapewni nam prawdziwie komfortowy sen. Dyskomfort, z którym będziemy się budzić po każdej nocy spędzonej na źle dobranym posłaniu szybko przyćmi radość z zaoszczędzonych pieniędzy. Jeżeli mamy duże, wspólne łóżko warto pomyśleć o osobnych materacach, które powinny być dobrane do każdej osoby indywidualnie.

Materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani za twardy. Nie ma jednego rozwiązania dla każdego, ponieważ każdy z nas posiada inną budowę ciała. Dlatego gdy wybieramy się do sklepu warto wypróbować materac, poleżeć na nim w spokoju, kilka - kilkanaście minut. To da nam wiedzę czy materac jest dla nas odpowiedni. Uwzględnijmy swój wzrost, wagę, ale także osobiste preferencje i przyzwyczajenia. Tak aby na co dzień spanie było przyjemnością, a nie dyskomfortem.

Więcej o: