Projekt kuchni I

Pierwsza finałowa kuchnia ma pierwotnie zaplanowane miejsce, w które można wstawić zmywarkę. Likwidacja szuflady i części blatu, nie jest ani kosztowym ani pracochłonnym zadaniem.
Zaplanowana w kształcie litery U przestrzeń robocza jest jednak dla domowników niewystarczającaa a zastosowanie frontów w okleinie drewnianej wywołuje dodatkowe uczucie ciężkości. Przytłacza wizualnie.

Postanowiliśmy więc zaproponować Właścicielom rozwiązania, które pozwolą zamontować zmywarkę, zapomnieć o stertach naczyń w zlewozmywaku, ale także znacząco poprawić ergonomię pomieszczenia.

Zmiana frontów kuchennych będzie natomiast kropką nad i pozwoli odczarować to najważniejsze pomieszczenie w domu.

Metamorfoza

Zmiana kuchni polega na przeniesieniu sprzętów, tak aby wokół każdego znalazły się minimalne blaty robocze. Pozbywamy się szafy gospodarczej na rzecz dwóch słupków szafek. Pierwszy to lodówko - zamrażarka pod zabudowę, drugi ma na dole szafki, a u góry piekarnik podniesiony na ergonomiczną wysokość. Takie rozwiązanie pozwala nam efektywniej eksploatować miejsca dostępne w kuchni.

Zlewozmywak jednokomorowy zastępujemy dwukomorowym i odsuwamy od ściany wejściowej. Zmywarkę - nowy sprzęt w kuchni umieszczamy w funkcjonalnym miejscu.

Rezygnujemy z zasłon i firan dzięki czemu uzyskujemy klarowną przestrzeń. Możemy zastąpić je roletą lub żaluzjami.

Proponujemy następujące rozwiązania kolorystyczne i triki optyczne: dolne szafki - okleina drewniana, górne - biała okleina w połysku, blat - ciemnoszary, podłoga - w jasnym, jednolitym kolorze. Ściany stają są tłem dla kuchni - malujemy je na biało - bardzo praktyczny kolor, rozjaśnia wnętrze. Tak skomponowana całość daje poczucie czystości i uporządkowania.

Projekt przygotowała pracownia:


Komentarze (17)
Projekt kuchni I
Zaloguj się
 • Gość: kalka

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawy pomysł i miła aranżacja! Ja wybieram ten projekt :)

 • marcelino1231

  Oceniono 2 razy 2

  przede wszystkim kolory w tej kuchni sprawiają ,iż kuchnia wydaje się większa ,,poza tym układ szafek i urządzeń znajdujących się w zabudowie odpowiada mi.Taką kuchnię chciałabym miec /w mojej starej kuchni/,,Hasło konkursu " Z nami masz czas""""również pasuje do tej kuchni,ponieważ wszystko jest w zasięgu ręki ,---a na spacer można iśc do parku:):):)----Elżbieta

 • Gość: Rybka

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo prosta i funkcjonalna kuchnia.Jednak połączenie kolorów dało to coś co przyciąga uwagę. Lubię przestronne pomieszczenia które nie zagracają przestrzeni, dlatego wybrałam właśnie ten projekt.

 • Gość: whowis@interia.pl

  Oceniono 2 razy 2

  kuchnia prosta, funkcjonalna, bez udziwnień i wodotrysków , ładne połaczenie podłogi i biało czranych szafek oraz sprzętów AGD

  Oczywiście do tego potrzebne są dodatki - kolorowe ażeby złamać biało czarny kolor

 • inalewajko

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawy, prosty i zarazem funkcjonalny projekt, oceniam go najlepiej :)

 • Gość: głos

  Oceniono 2 razy 2

  fajny projekt, zagłosowane

 • rolniczka64

  Oceniono 1 raz 1

  Kolorystyka kuchni w moim stylu. Prostota, elegancja i funkcjonalność
  -to niezbywalne atuty tej aranżacji.
  Parę dodatków w intensywnych , kontrastowych barwach i będzie super !
  Moja nowa kuchnia, którą sama zaprojektowałam wygląda bardzo podobnie.

  Beata

 • grazynar13

  Oceniono 1 raz 1

  Najbardziej podoba mi się ten układ mebli, znajduje się w nim zestaw wszystkich potrzebnych urządzeń i odpowiednia ilość szafek stojących i wiszących jaka powinna być w kuchni o takiej powierzchni, Taki układ sprawdza się w saloniku z kuchnią. Taką kuchnię właśnie sobie kazałam nie tak dawno zrobić jest super

 • Gość: Basia

  Oceniono 1 raz 1

  Co tu dużo mówić - sama bym chciała ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX