Projekt kuchni I

Pierwsza finałowa kuchnia ma pierwotnie zaplanowane miejsce, w które można wstawić zmywarkę. Likwidacja szuflady i części blatu, nie jest ani kosztowym ani pracochłonnym zadaniem.
Zaplanowana w kształcie litery U przestrzeń robocza jest jednak dla domowników niewystarczającaa a zastosowanie frontów w okleinie drewnianej wywołuje dodatkowe uczucie ciężkości. Przytłacza wizualnie.

Postanowiliśmy więc zaproponować Właścicielom rozwiązania, które pozwolą zamontować zmywarkę, zapomnieć o stertach naczyń w zlewozmywaku, ale także znacząco poprawić ergonomię pomieszczenia.

Zmiana frontów kuchennych będzie natomiast kropką nad i pozwoli odczarować to najważniejsze pomieszczenie w domu.

Metamorfoza

Zmiana kuchni polega na przeniesieniu sprzętów, tak aby wokół każdego znalazły się minimalne blaty robocze. Pozbywamy się szafy gospodarczej na rzecz dwóch słupków szafek. Pierwszy to lodówko - zamrażarka pod zabudowę, drugi ma na dole szafki, a u góry piekarnik podniesiony na ergonomiczną wysokość. Takie rozwiązanie pozwala nam efektywniej eksploatować miejsca dostępne w kuchni.

Zlewozmywak jednokomorowy zastępujemy dwukomorowym i odsuwamy od ściany wejściowej. Zmywarkę - nowy sprzęt w kuchni umieszczamy w funkcjonalnym miejscu.

Rezygnujemy z zasłon i firan dzięki czemu uzyskujemy klarowną przestrzeń. Możemy zastąpić je roletą lub żaluzjami.

Proponujemy następujące rozwiązania kolorystyczne i triki optyczne: dolne szafki - okleina drewniana, górne - biała okleina w połysku, blat - ciemnoszary, podłoga - w jasnym, jednolitym kolorze. Ściany stają są tłem dla kuchni - malujemy je na biało - bardzo praktyczny kolor, rozjaśnia wnętrze. Tak skomponowana całość daje poczucie czystości i uporządkowania.

Projekt przygotowała pracownia: