Projekt kuchni II

Druga z ośmiu finałowych kuchni ma kształt litery L.
Jest to mały aneks o niedostatecznej ilości miejsca. Trudno wygospodarować w nim jakąkolwiek nową przestrzeń, a rezygnacja z jednej z szafek na rzecz zmywarki jeszcze bardziej ją ograniczy.

Właściciele chcieliby zapomnieć o ciągłych dylematach "czyja kolej na zmywanie" oraz gdzie pochować wszystkie kuchenne sprzęty i dodatki. Marzy im się miejsce na zmywarkę wygospodarowane tak aby miejsc na przechowywanie naczyń nie ubyło, a najlepiej przybyło.

Aby to się udało gotowi są rozważyć każdą konieczną przemianę, która przybliży ich do wymarzonego ideału.

Metamorfoza

Zmiana w kuchni polega na wprowadzeniu dwóch słupków - szafek. Dzięki nim zyskamy dodatkową funkcjonalną przestrzeń. Pierwszy słupek to lodówko - zamrażarka z dodatkową szafką na przedmioty mniej wykorzystywane, drugi mieści u dołu upragnioną zmywarkę, a u góry piekarnik. Do takiego zestawu dodajemy prostopadły blat. Może on funkcjonować jako szafka lub stolik.

W tak ograniczonej przestrzeni warto zastosować kilka optycznych trików, nawet jeżeli wymaga to zmiany frontów szafek. Górne fronty proponujemy wykonać z okleiny w kolorze białej porcelany. Blat to czarny konglomerat lub kamień. Używamy kontrastowych kolorów. Zabieg ten sprawi, że wnętrze zyska dynamiczny i nowoczesny charakter. Białe fronty optycznie powiększą przestrzeń.

Na kafle naścienne montujemy lustro z hartowanego szkła. Tak bez konieczności skuwania wytworzymy złudzenie nieskończonej przestrzeni i jeszcze bardziej powiększymy optycznie pomieszczenie.

Projekt przygotowała pracownia: