Projekt kuchni V

Jak pogodzić funkcje jadalnianą z zadaniem poprawienia ergonomii części kuchennej i marzeniem o zdobyciu dodatkowych 15 dni wolnego w roku dzięki zmywaniu w zmywarce?
Takie pytanie postawili nam właściciele kuchni numer 5.

Istniejący stan to jeden ciąg roboczy o niewystarczającej długości blatu. Brak miejsca na zmywarkę to jedna z największych bolączek domowników, ale nie jedyna. Narożnik wraz ze stołem zajmuje zbyt dużo miejsca co utrudnia komunikację w kuchni i uniemożliwia przebywanie więcej niż jednej osoby w pomieszczeniu.

Metamorfoza

Projekt kuchni ma na celu zwiększenie przestrzeni roboczej, tak aby domownicy mogli wykonywać wszystkie podstawowe czynności związane z gotowaniem.

Blat zmieniamy na większy w kształcie litery L. Podobnie jak pozostałym finalistom, tak i w tym przypadku proponujemy zastosować jasne kolory na ścianach. Piekarnik i lodówkę umieszczamy w słupkach naprzeciwko okna. Pod dodajemy blat z szafkami. Zastępujemy narożnik ze stołem - blatem z wysuwanymi krzesłami. Możemy jeść przy nim szybkie śniadania, a podczas przygotowania posiłku traktować go jako dodatkowe miejsce robocze.

Dzięki takiemu rozwiązaniu znaleźliśmy miejsce na zmywarkę i daliśmy domownikom więcej przestrzeni by mogli swobodnie przygotowywać wyśmienite posiłki.

Czy ten pomysł zasługuje na Wasz głos?

Wróć do strony konkursowej i zagłosuj!


Przypominamy, że biorąc udział w konkursie możecie wygrać jednego z pięciu blenderów marki Electrolux, a czterech z ośmiu uczestników, których kuchnie znalazły się w finale wygra zmywarki marki Electrolux.

Projekt przygotowała pracownia: