Projekt kuchni VI

Właścicielom kuchni numer 6 marzy się zmywarka, ale i nowe szafki kuchenne. Obecny układ ich kuchni to dwa przeciwległe ciągi robocze. Jest to przestronne pomieszczenie o podłużnym układzie, które może pogodzić kilka funkcji.
Mamy nadzieję, że udało się nam przygotować poradę na miarę marzeń właścicieli tej kuchni. Metamorfoza

Metamorfoza kuchni to przede wszystkim podzielenie jej na dwie strefy:

- miejsce gdzie domownicy będą mogli przygotowywać codzienne posiłki

- część spełniająca rolę jadalni.

Kolejnym krokiem jest powiększenie i wyrównanie ciągów roboczych. Grupujemy je pod względem funkcjonalnym. Z jednej strony umieszczamy kuchenkę oraz zlew, po drugiej sprzęty pod zabudowę takie jak : lodówka i pralka. Oczywiście znajdzie się tu też miejsce na zmywarkę.

Przestrzeń kuchenną dzielimy za pomocą poprzecznej wyspy. Zwiększamy ilości szafek wiszących po obu stronach, dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce na przechowywanie sprzętów kuchennych.

Spełnić marzenia właścicieli tej kuchni o nowych szafkach tym razem nie możecie, ale o zmywarce już tak.

Wróć do strony konkursowej i zagłosuj!


Przypominamy, że biorąc udział w konkursie możecie wygrać jednego z pięciu blenderów marki Electrolux, a czterech z ośmiu uczestników, których kuchnie znalazły się w finale wygra zmywarki marki Electrolux.

Projekt przygotowała pracownia:


Komentarze (11)
Projekt kuchni VI
Zaloguj się
 • biesiadecka

  0

  Wydaje się łatwa do posprzątania i w miarę przestronna stół nie blokuje dostępu do okna.

 • Gość: margaretka15

  0

  plus - wszystko co potrzebne się mieści, ale jest więcej minusów - po co dwukomorowy zlew, skoro jest zmywarka. Lepiej byłoby wygospodarować trochę blatu roboczego obok lodówki kosztem zlewu. Poza tym zmywarka oddalona od zlewu to nieporozumienie. W praktyce nieraz naczynia muszą zostać opłukane, a dopiero potem lądują w zmywarce. Jeśli odległość jest duża, bo mamy od razu zachlapaną podłogę. Plus z a wygospodarowanie miejsca na stolik.

 • k2.j

  0

  Mała powierzchnia z pewnością stanowiła tu wyzwanie. Jest dużo bardziej ergonomicznie niż było. jeden z lepszych projektów.

 • szuszu_wrocek

  0

  Podoba mi się że stół jest przy okniktyczniej byłoby e, aczkolwiek brakuje mi blatu roboczego przy lodówce. Praktyczniej byłoby dać zamiast zlewu dwukomorowego jednokomorowy plus zmywarka po prawej stronie zlewu, tak by utworzył się tam blat,

 • ssylwia

  0

  Mała przestrzeń, źle rozmiestrzony zlew i piekarnik =za blisko, ogólnie niby meble w jednej linii, ale jakieś to wszystko nie do pary/ obecny stan.
  Ten projekt uwagi za najtrudniejszy do zaplanowania, z uwagi na mała przestrzeń, błąd usadowienia zlewu został skorygowany, ogólne wrażenie fajnej spójnej ergonomicznej zabudowy kuchni, duży plus- sama bym się w tej kuchni dobrze czuła.

 • Gość: Podpisz się

  0

  Projekt kuchni VII nie pasuje do wersji z pierwszej strony. Jeśli chodzi o pierwotna wersje to mi się podoba. Lubię tak zagospodarowane przestrzenie. Funkcjonalne i rodzinne.

 • Gość: koton

  Oceniono 2 razy 0

  wowow ,nie nie ma sie do czgo czepiać fantastyczna robota

 • Gość: aga

  0

  Jakoś rzut stanu istniejącego nijak się ma do zdjęcia z natury. Dzięki za takiego architekta...mimo że projekt jest niezły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX