Projekt kuchni VIII

W przypadku kuchni numer 8 szukamy nie tylko miejsca na nową zmywarkę, ale także pomysłu na zapanowanie nad pomieszczeniem, kolorami i formą.
Stan istniejący to kuchnia o bardzo niespójnej strukturze. Natłok szafek, kolorów i odmiennych elementów budzi niepokój. Daje wrażenie nieuporządkowania.

Właścicieli chcemy namówić więc na małe wyburzanie, ale podobnie jak to było w przypadku kuchni numer 4 nie powinno przysporzyć to dużo pracy i kłopotu.

Metamorfoza

Projektujemy kuchnię o dużej powierzchni blatów w kształcie litery L. Wyburzamy ściankę do pokoju i korytarza. Zastępujemy ją szklaną taflą z dowolną grafiką. Zabieg ten da nam poczucie zachowania oddzielenia stref. Przy tafli umieszczamy duży stół z krzesłami.

Blat stołu i szafek projektujemy w tym samym kolorze - czarny lub grafitowy z połyskiem. Przestrzeń będzie spójna. Przy wejściu umieszczamy dwie szafki typu słupek z lodówką oraz piekarnikiem. Kolejno za nimi pod blatem montujemy zmywarkę. Na prostopadłym blacie umieszczamy kuchenkę i zlewozmywak a ponad nimi szafki wiszące.Projekt przygotowała pracownia:


Komentarze (14)
Projekt kuchni VIII
Zaloguj się
 • pieniusia

  Oceniono 2 razy 2

  Zdecydowanie wybieram ten projekt! Kuchnia jest jasna i przestronna, a wystrój jest najbardziej funkcjonalny. Ścianka działowa dodaje uroku i jest bardzo klimatyczna. Stół natomiast jest według mnie niezwykle istotnym elementem kuchni, który zbliża do siebie rodzinę. Co ważne - do wszystkich miejsc i urządzeń jest łatwy dostęp, nie trzeba się przeciskać i wyginać, wystarczy wyciągnąć rękę. Wisząca szafa daje dodatkowe miejsce do przechowywania naczyń i zarazem jest ozdobą ściany dzięki swej kolorystyce. Mając tak urządzoną kuchnię można czuć się w niej swobodnie i na pewno zachęca ona do częstszego przebywania w niej i dzielenia wspólnych chwil z rodziną.

 • Gość: Anna Maria

  Oceniono 2 razy 2

  Najbardziej podoba mi się ten układ mebli, znajduje się w nim zestaw wszystkich potrzebnych urządzeń i odpowiednia ilość szafek stojących i wiszących jaka powinna być w kuchni o takiej powierzchni, Taki układ sprawdza się w saloniku z kuchnią. Kolorystyka jasna też jest ważna, jeżeli nie ma pełnego oświetlenia dziennego. W zestawie znajduje się stół , najważniejszy mebel w rodzinie , przy którym powinno się jadać wspólne posiłki przynajmniej raz dziennie.

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 2 razy 2

  Naibardziej przestronna i ma dożo uroku,Po prostu jest perwekcyinie wykorzystany każdy centymetr.

 • emisucha78

  Oceniono 1 raz 1

  Fajny pomysł na zrobienie z małej ciasnej kuchenki, rodzinnej kuchni połączonej z jadalnią w której przygotowywanie posiłków, sprzątanie po posiłkach oraz spędzanie czasu z rodziną można idealnie zgrać:)) Teraz w dobie telewizji i internetu wspólne posiłki są bardzo ważne. Dodatkowo w kuchni powstało tyle miejsca, że gotowanie może stać się wspólną pasją rodziców i dzieci:))) Duży blat pozwala zaszaleć najbardziej szalonemu mistrzowi kuchni:)))

 • Gość: stokrotka

  Oceniono 1 raz 1

  Przepiękna pracownia dla współczesnej gospodyni. Szafki,lodówka,kuchenka,mikrofala oraz zlewozmywak są idealnie dobrane i wkomponowane w pomieszczenie, gdzie znalazło się jeszcze miejsce na stolik i krzesła. Biały kolor ścian i nowoczesne wyposażenie czynią jeszcze bardziej przejrzystą i czytelna. Właśnie tak powinna być urządzona kuchnia.

 • beat-ka83

  Oceniono 1 raz 1

  Zdecydowanie ten:) Tylko tu jest miejsce na prawdziwy stół. U mnie w domu rodzinnym strasznie lubiłam, gdy całą rodziną zasiadaliśmy do obiadu, kolacji czy śniadania. W tle leciała przyjemna muzyka, a my mieliśmy czas, żeby porozmawiać na spokojnie i spędzić razem trochę czasu, bez pośpiechu...
  Oprócz tego, stół jest bardzo praktyczny. Przydaje się w czasie większych imprez, świąt, czy imienin. Pięknie zastawiony, zachwyca gości i sprawia, że zwyczajne spotkanie zamienia się w niezwykłą ucztę... to taka specyficzna cecha tego mebla. Niby można to samo zrobić na ławie, ale jakoś nie ma wtedy tego klimatu... Stół jednoczy domowników. Przy takim stole nie tylko chce się jeść, ale też gadać, gadać, gadać...
  Moim zdaniem stół jest sercem domu i dlatego ten projekt wg mnie jest najlepszy.

 • pc800

  Oceniono 1 raz 1

  Kuchnia oryginalna w miarę jasna, mało przestronna. Po przeprojektowaniu wzrosła przede wszystkim przestronność oraz funkcjonalność. Zmiana umiejscowienia kuchenki jest uzasadniona, ze względu na kolizję ze stolikiem w obecnej postaci - więcej 'ruchu" wokół kuchenki. To samo ze zlewozmywakiem. Obecnie w rogu, raczej mało ergonomiczne. Po przeprojektowaniu łatwiej zebrać i włożyć naczynia do zlewu. Po prawej stronie stolika (po wejściu) jest chyba ścianka z luksfer - bardzo ciekawe. W wersji pierwotnej i w projekcie nie widzę jednak zmywarki. Najlepiej byłoby umieścić ją w projekcie koło zlewozmywaka. No i nie wiem, gdzie podział się grzejnik? Ogólnie sama nowa aranżacja podoba mi się, choć mając dużą kuchnię nie wyobrażam sobie takiej małej na własność:)

 • Gość: Sylwia

  Oceniono 1 raz 1

  PODOBA MI SIĘ NAJBARDZIEJ!!! JEST ZAAKCENTOWANA MOIM ULUBIONYM KOLOREM :) JEST PIEKNA!!!

 • Gość: c.m.1

  Oceniono 1 raz 1

  Kuchnia od zawsze była centrum życia codziennego. Tu spożywa się codzienne posiłki. W takim miejscu chyba najlepiej się plotkuje. Kuchnia jest również miejscem "katorżniczej ":) pracy dla nie bardzo lubiących gotować. Musi więc być przytulna i "ciepła", stwarzać atmosferę prawdziwego domu. Nie znoszę tzw."laboratorium", gdzie od progu wieje chłodem. ): Dlatego jestem za tym projektem. Patrząc na ten projekt już czuję unoszący się wspaniały zapach kawy i przepysznego ciasta /kalorie są nie widoczne - więc ich w tym przypadku nie ma/. (:(:

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX