Lepszy malarz pokojowy z certyfikatem

Wielu zawodowych malarzy narzeka na konkurencję ze strony "fachowców-amatorów", którzy skutecznie psują opinię całej branży. Jak więc udowodnić klientowi, że nasze usługi stoją na najwyższym poziomie? Pomocny może się okazać certyfikat Akademii Technik Malarskich.

Dziś wystarczy otworzyć zwykłą, codzienną gazetę, by trafić na dziesiątki ogłoszeń ekip malarskich. Część spośród nich to z pewnością nieźli fachowcy. Znaczna część to jednak amatorzy, którzy kiepską pracą niszczą opinię całej branży. Co więc zrobić, żeby przekonać o jakości oferowanych przez nas usług? Czas postarać się o Certyfikat ATM.

Certyfikaty te wydawane są przez Akademię Technik Malarskich , pierwsze w Polsce centrum szkoleniowo-doradcze dla zawodowych malarzy i firm wykonawczych. Zostało ono powołane do życia przez PPG Deco Polska, producenta takich znanych farb, jak Dekoral, Dekoral Professional oraz Sigma Coatings. Ośrodek oferuje fachowcom system kompleksowym szkoleń (zarówno praktycznych, jak teoretycznych), dzięki którym można uzyskać Certyfikat ATM.

Jak zdobyć Certyfikat ATM?

Szkolenia certyfikujące prowadzone są w dziesięciu różnych modułach tematycznych. Warunkiem niezbędnym do uzyskania Złotego Certyfikatu jest udział w czterech modułach obejmujących podstawową wiedzę oraz umiejętności z zakresu stosowania farb i lakierów, znajomości systemów wykończenia wnętrz, kolorów w budownictwie oraz technik dekoracyjnych. W sumie szkolenie trwa sześć dni, rozłożone jest na dwie sesje: dwudniową i czterodniową. Po jego odbyciu uczestnik otrzymuje Złoty Certyfikat ATM , który potwierdza wysokie kwalifikacje w zakresie prac wewnątrz pomieszczeń.

Platynowy Certyfikat ATM świadczy o umiejętnościach uczestnika w pracach na elewacjach. Aby go zdobyć, należy wziąć udział w kursach, o nieco bardziej zaawansowanej tematyce. W trakcie trzech dni uczestnicy poszerzają swoją wiedzę o informacje z zakresu technologii materiałów budowlanych w odniesieniu do właściwości farb, systemów ocieplania budynku oraz malowania elewacji.

Oba certyfikaty ATM: Złoty i Platynowy, są lata udzielane na okres 2 lat, po czym należy je odnowić. Dzieje się tak, ponieważ postęp technologiczny na rynku farb wymaga regularnego aktualizowania informacji oraz doskonalenia umiejętności malarskich. Dzięki temu klienci korzystający z usług specjalisty z certyfikatem ATM mogą być pewni jego wysokich kompetencji.

Dlaczego warto mieć Certyfikat ATM?

Fachowcy legitymujący się Certyfikatem ATM mają zdecydowaną przewagę nad swoimi kolegami - amatorami. Dostęp do informacji na temat najnowszych technologii, właściwości oraz sposobów aplikacji farb, znacznie podwyższa standardy ich pracy oraz wyróżnia ich na tle konkurencji. Niesie za sobą gwarancję wysokiej jakości, co z kolei przekłada się na zadowolenie ze strony inwestora.

Dodatkową korzyścią dla certyfikowanego malarza jest rekomendacja udzielana przez ATM. Umieszczenie jego nazwiska lub nazwy firmy w bazie polecanych malarzy jest cenioną i pożądaną formą promocji. Dzięki temu klient ma pewność, że współpracuje z wykonawcą godnym zaufania, którego usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Za pośrednictwem strony internetowej klienci mają możliwość oceny jakości pracy wykonawcy, co jest doskonalą rekomendacją. Oceny te są widoczne dla innych klientów poszukujących najlepszych z najlepszych, dzięki czemu mamy pewność wyboru sprawdzonego fachowca.

W razie wątpliwości dotyczących wyboru właściwych rozwiązań, czy zastosowania efektów dekoracyjnych, certyfikowani malarze mogą w każdej chwili zwrócić się o pomoc do specjalistów ATM. Ich bezpłatny serwis oferuje pomoc telefoniczną lub interwencję bezpośrednio w miejscu wykonywanych prac.

Dodatkowe korzyści - klub ATM

Najlepsi spośród certyfikowanych malarzy mają możliwość przystąpienia do klubu ATM. Uczestnictwo w klubie niesie za sobą wiele profitów - jego członkowie traktowani są priorytetowo i zawsze mogą liczyć na profesjonalne wsparcie przy realizowanych inwestycjach. Mają prawo do korzystania z licznych promocji, rabatów i ofert specjalnych oraz uczestniczenia w wydarzeniach branżowych. Jednym z nich jest konkurs na "Malarza Roku 2011". Obok prestiżu, nagrodą dla jego zwycięzcy jest samochód marki Volkswagen Caddy, ufundowany przez marki Dekoral Professional oraz Sigma Coatings.

Rynek budowlany jest rynkiem bardzo wymagającym, na którym zawsze panuje duża konkurencja. Certyfikowani malarze, którzy mogą pochwalić się wysokimi kompetencjami, cieszą się dużą renomą i zainteresowaniem wśród klientów. Dzięki temu ich pozycja na rynku pracy jest stabilna, a wysoka jakość usług - gwarantowana.

Czytaj także:

Poradnik malowania ścian

Poradnik malowania ścian - wybieramy kolor

Fraby do wnętrz - różne odcienie bieli

Malowanie. Przygotowanie ścian krok po kroku

Farby do trudnych miejsc - malowanie w kuchni i w łazience

Więcej o:
Copyright © Agora SA