Książka dla dzieci o budowaniu domu

W połowie października 2011 roku w księgarniach pojawi się pierwsze polskie wydanie niemieckiego hitu wydawniczego poświęconego edukacji przestrzennej oraz architektonicznej dzieci i młodzieży pt. ?Uwaga! Budowa?.
Książka ukaże się nakładem wydawnictwa "Media Rodzina" (znanego między innymi z wydawania polskiej edycji serii Harry Potter). Będzie to polskie tłumaczenie przeboju wydawniczego wprowadzonego w 2009 roku na niemiecki rynek przez Wydawnictwo Brockhaus. W 2010 roku książka została ona nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteratur Preis oraz zdobyła liczne wyróżnienia wydawnicze.

Książka „Uwaga! Budowa” w ciekawy sposób przedstawia młodemu czytelnikowi cały proces powstawania domu. Od pomysłu, przez kolejne etapy realizacji. Uczy na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednią wiedzą i umiejętnością organizacji pracy.

Narrację uzupełniają atrakcyjne rozwiązania edytorskie w postaci rozkładanych rysunków planów, materiałów budowlanych oraz narzędzi. Wydawnictwo uczy przez to najmłodszych czytelników kultury graficznej i plastycznej.

Więcej o: