Nowoczesne grzejniki w klasycznym stylu

W nowoczesnych domach i mieszkaniach królują typowe płaskie grzejniki płytowe, które na dobre wyparły standardowo montowane niegdyś grzejniki żeberkowe. Są bardziej oszczędne i wydajne, tłumaczymy sobie - lecz sentyment za klasycznymi żeberkami pozostał.
Dla zwolenników klasycznych żeberek, na rynku można znaleźć grzejniki kolumnowe, Purmo Delta - z wyglądu bardzo podobne do starych żeberkowych „kaloryferów”.

Na pierwszy rzut oka grzejniki kolumnowe Purmo Delta wyglądają jak klasyczne grzejniki żeberkowe, jednak w budowie i jakości zupełnie ich nie przypominają. Są wykonane ze stali i spawane w technologii laserowej. Dzięki temu łączenia pozostają całkowicie niewidoczne i nie poddają się korozji. Przekrój poprzeczny kolektorów w kształcie litery D sprawia, że wydajność grzejników kolumnowych jest o wiele wyższa niż standardowych grzejników o podobnym kształcie.

Grzejniki, które pasują nawet do najbardziej nietypowych wnętrz

Grzejniki kolumnowe Delta są bardzo elastyczne jeśli chodzi o wymiary. Producent oferuje je w szerokiej gamie rozmiarów - zarówno wysokości, jak i długości. Można dobrać również szerokość grzejnika - od 2 do aż 6 kolumn w przekroju bocznym. Na zamówienie istnieje możliwość wykonania niestandardowej długości oraz wysokości grzejnika dopasowanego dokładnie do indywidualnych wymiarów pomieszczenia, wysokości okna itp. Kolumny mogą również zostać ustawione pod kątem lub w formie półkola. Tego typu rozwiązania sprawdzają się świetnie w niestandardowych pomieszczeniach, z nieregularnie ułożonymi ścianami lub wykuszami okiennymi. Ponadto grzejniki Delta mogą zostać podłączone do instalacji zarówno od dołu, jak i z boków. Dzięki temu z łatwością dopasujemy nowy grzejnik do wymiarów starej instalacji.

Standardowe ceny i wymiary grzejników kolumnowych

Delta Laserline:

- Ceny: od 208 zł netto do 13 700 zł netto

- Moce: od 173 do 13871 W

- Wymiary standardowe: wysokość od 155 do 3000 mm, szerokość od 90 do 2935 mm, inne wymiary dostępne na zamówienie

- Kolor: standardowo biały RAL 9016, inne kolory dostępne na zamówienie

Delta Twin M:

- Ceny: od 2424 do 3483 zł netto

- Moce: od 753 do 1762 W

- Wymiary standardowe: wysokość od 1000 do 2000 mm, szerokość 500 lub 600 mm

- Kolor: standardowo biały RAL 9016, inne kolory dostępne na zamówienie

Więcej o: