Okna skrzynkowe Pol-Skone - klasyczny urok nowoczesnych rozwiązań

Do oferty okien drewnianych marki Pol-Skone po raz pierwszy zostało wprowadzone okno skrzynkowe. Stolarkę o wyglądzie nawiązującym do dawnej architektury zaprojektowano specjalnie z myślą o stylizowanych i zabytkowych budynkach. To połączenie estetyki i bardzo dobrych parametrów technicznych, związanych z termoizolacyjnością i ochroną akustyczną.
Podmiejskie dworki, luksusowe wille czy zabytkowe kamienice to obiekty, które wymagają dedykowanych rozwiązań stolarki okiennej i drzwiowej o historycznym wyglądzie. Jednocześnie wzrastające wymogi energooszczędności wymuszają stosowanie ciepłych i odpowiednio szczelnych rozwiązań.

W odpowiedzi na potrzeby wymagających klientów, którzy na równi cenią sobie estetykę i innowacyjne rozwiązania techniczne firma Pol-Skone wprowadziła do oferty nowe okna skrzynkowe o tradycyjnym wyglądzie i optymalnych parametrach użytkowych. Nowoczesna konstrukcja została wykonana w technologii okna jednoramowego z drewna sosnowego klejonego warstwowo, co zadecydowało o jeszcze lepszej sztywności, stabilności i właściwościach cieplnych. Dla okna referencyjnego współczynnik przenikania ciepła wynosi U(w)=1,1 W/m2.K. Skrzydło zewnętrzne o grubości 68 mm zostało wyposażone w pakiet szybowy na ciepłej ramce ze szkłem niskoemisyjnym miękkopowłokowym Thermofloat o bardzo dobrej termoizolacyjnośi na poziomie U(g)=1,0 W/m2.K. Okno opcjonalnie może być wyposażone w zestawy specjalne, podnoszące stopień ochrony domu przed wyziębianiem, hałasem czy nawet włamaniem. Oprócz standardowego wypełnienia, dostępne są również pakiety szybowe o podwyższonych właściwościach dźwiękochłonnych, antywłamaniowych do klasy P4 włącznie a także z efektem „odbicia lustrzanego”, szkło samoczyszczące czy termo panele. Konstrukcja o optymalnej sztywności charakteryzuje się najwyższą odpornością na obciążenie wiatrem w klasie C3.

Okna skrzynkowe z oferty Pol-Skone mogą być malowane na 16 odcieni lakierów transparentnych, podkreślających piękno naturalnego rysunku drewna oraz farbami wodorozcieńczalnymi kryjącymi. Dzięki szerokiemu wyborowi dekoracyjnych przeszkleń i szprosów można stworzyć dowolny efekt estetyczny, w zależności od koloru fasady i stylu budowli. Na indywidualne życzenie okna mogą być przeszklone szkłem ornamentowym lub barwionym w masie (Antisol), co nadaje im bardzo dekoracyjny, bogaty kolorystycznie wygląd, typowy dla obiektów pałacowych czy sakralnych. Wiele opcji podziału szyby daje 5 rodzajów szprosów, między innymi konstrukcyjne, wstawiane w obu skrzydłach, wiedeńskie oraz aluminiowe międzyszybowe. Prezentowane okna są dostępne w 5 wersjach otwierania, od stałych modeli aż po uchylno-rozwierne. Ofertę uzupełniają drewniane nakładki stylizacyjne, imitujące rzeźbione elementy okna.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładWięcej o: