Nowe podłogi laminowane od firmy Quick-Step

Firma Quick-Step wprowadza do swojej oferty podłogi o podniszczonym wyglądzie, ze śladami cięcia piłą oraz dębowe o rustykalnym wyglądzie i fakturze. Jak również nowe, łatwe do układania płytki z możliwością wybrania czterech wzorów na jednej desce.
Najnowsze kolekcje podłóg laminowanych

Wraz z rodziną podłóg Eligna/Perspective Wide firma Quick-Step wprowadza w 2012 roku na rynek deski o nowych wymiarach. Wyróżniają się wyglądem podniszczonych wzorów oraz niestandardową szerokością 19 cm; długość 138 cm. Deski Eligna nie mają rowków, dzięki temu podłoga uzyskuje czysty i współczesny wygląd. Natomiast deski perspective mają rowki albo tylko na dłuższym, albo na dłuższym i krótszym boku. Rowki w kształcie litery „v” podkreślają rustykalny wygląd i sprawiają, że pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne.

Właściwości

- Scratch Guard: podłogi Quick-Step z technologią Scratch Guard są do 10 razy bardziej odporne na zarysowania

- Szybkość i łatwość ułożenia podłogi, bez względu na miejsce, dzięki systemowi zatrzaskowemu Uniclic

- 25 lat gwarancji przy zastosowaniach domowych

- Dopasowane rozwiązania: odpowiednie dla każdej podłogi listwy przyścienne, profile wykończeniowe i inne elementy o dopasowanej kolorystyce, wykończeniu i fakturze.

Wymiary

- Eligna Wide - kod UW (bez rowków): długość 138 cm, szerokość 19 cm, grubość 8 mm

- Perspective Wide - kod ULW (z rowkami na dłuższym boku): długość 137,6 cm, szerokość 19 cm, grubość 9,5 mm

- Perspective Wide - kod UFW (z rowkami na obydwu bokach): długość 138 cm, szerokość 19 cm, grubość 9,5 mm

Kolekcje

Kolekcja Morning Oak - dąb z wyraźnymi słojami w kremowych, jasnych odcieniach wzoru. Słoje desek z kolekcji Morning Oak Light Grey są częściowo nasycone, przez co podłoga uzyskuje kremową patynę i miękki, relaksujący wygląd.

Dąb zadymiony. Fragmenty desek dębu wyglądają jak zadymione, stwarzając wyraźnie widoczne różnice w odcieniach między ciemnymi i jasnymi częściami. Dym nadaje deskom ciepłe i miękkie brązowe zabarwienie. Fragmenty bardziej zadymione wyglądają na ciemniejsze, a mniej zadymione - na jaśniejsze. Rezultat? Unikatowy i stylowy wzór.

Dąb Universal to kolekcja składająca się dwóch wzorów. Pierwszy to Dąb francuski Premium - produkt wysokiej jakości, bazujący na luksusowej odmianie drewna, pozbawionej sęków i spękań. Oprócz delikatnego rysunku słojów, ta podłoga laminowana cechuje się także matowym wykończeniem, a nowe wymiary wnoszą elegancki wygląd do każdego wnętrza. Drugi to Dąb biały olejowany pozbawiony sęków, o jasnym odcieniu.

Dąb ze śladami cięcia piłą. Ślady cięcia piłą są teraz bardzo modne w branży meblarskiej i podłogowej. Firma Quick-Step opracowała technologię, która realistycznie odzwierciedla ślady cięcia piłą z naturalnymi zmianami kształtu i głębokości. Ponadto wyczuwalne cięcia poprzeczne są idealnie dopasowane do wzoru na deskach. Ale nie są wyczuwalne przy chodzeniu, ponieważ są bardziej zaostrzone od dołu, a zaokrąglone od góry.

Kasztan odzyskany. Kasztan był kiedyś bardzo popularną odmianą drewna i obecnie szybko powraca na rynek. Jego typowe zabarwienie nadaje podłodze wyjątkowe ciepło, wprowadzając przytulny wygląd i fakturę do każdego wnętrza. Nowe podłogi z kasztana o podniszczonym wyglądzie stwarzają wrażenie naruszenia zębem czasu. Spękania, korniki i otwory po gwoździach sprawiają, że deski wyglądają bardzo autentycznie, a różne poziomy połysku sugerują dodatkową głębię i rzeźbę powierzchni, w pełni podkreślając fakturę i gościnne ciepło drewna kasztanowca. Deski odzwierciedlają fakturę i klimat starych podłóg lakierowanych, z których starł się lakier przez wiele lat użytkowania.

Dąb odzyskany. Wraz z tą podłogą laminowaną producent wnosi interpretację podniszczonego drewna ze spękaniami. Biała patyna zmiękcza szorstki wygląd drewna, a różne poziomy połysku pozwalają odpocząć oczom. W efekcie uzyskuje się łatwą do utrzymania w czystości podłogę, która łączy w sobie naturalne i autentyczne piękno z wszystkimi zaletami laminatu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładWięcej o: