Domowe AGD z rozwiązaniami dla profesjonalistów - nowa linia Electrolux Inspiration

W nowej linii firma Electrolux zastosowała rozwiązania i funkcje, które wypracowano z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. Wśród nowych urządzeń znajdziemy między innymi piekarnik łączący działanie gorącego powietrza z parą, płytę indukcyjną z polami grzejnymi, które można łączyć w jedną dużą strefę, i zmywarkę, która zmieści naczynia nawet po dużym obiedzie bez starannego i kłopotliwego układania.
Wszechstronne zalety

Electrolux produkuje urządzenia do restauracji, hoteli, pensjonatów. Aż połowa europejskich restauracji, które są wymienione przez najbardziej prestiżowe w kulinarnym świecie przewodniki Michelina, stosuje urządzenia z profesjonalnych linii firmy Electrolux. W dobrej restauracji potrzebne są niezawodne urządzenia, które za każdym razem pozwalają osiągać niezwykłe rezultaty - tego samego powinniśmy oczekiwać gotując w domu. Doświadczenia wyniesione z pracy z najlepszymi szefami kuchni Electrolux przeniósł do AGD domowego użytku. Indukcyjne pola grzejne, na których można stawiać naczyń o dowolnej wielkości i kształcie oraz strefy stałych temperatur w płycie indukcyjnej InfinitePro, wykorzystanie pary i gorącego powietrza w piekarniku CombiSteam Deluxe czy automatyczny dobór parametrów pieczenia w piekarniku Inspiro, to tylko niektóre przykłady profesjonalnych rozwiązań, które są teraz dostępne dla każdego.

Dobre wzornictwo

Inspiration umożliwi stworzenie eleganckiego, spójnego wystroju kuchni. - Z naszych badań wynika, że aż 78% konsumentów woli jednorodny wystrój kuchni, w którym wszystkie elementy tworzą harmonijną całość. - mówi Katarzyna Holcman, Dyrektor Marketingu Electrolux Polska - Zdecydowaliśmy, że nowe urządzenia będą miał bardzo prosty, ale wyraźny i czysty wygląd. Wyeliminowaliśmy zbędne dodatki, ponieważ właśnie prostota formy kojarzy się z elegancją i profesjonalizmem.

Urządzenia mają formę inspirowaną skandynawskim wzornictwem, a w ich wykończeniu zastosowano szkło, stal nierdzewną i anodowane aluminium. Wzornictwo jest nowoczesne, ale jednocześnie neutralne i uniwersalne.

Łatwa obsługa

Zaawansowane techniczne i różnorodność funkcji nie musi oznaczać trudnej obsługi. Panele sterowania w nowej linii Inspiration obsługuje się intuicyjnie. Na każdym panelu jest taka sama grafika z uproszczonymi ikonami oraz biały lub żółty wyświetlacz LED za czarnym szkłem. Bardziej zaawansowane modele mają białe wyświetlacze LED z białym szkłem. Projektanci przemyśleli sposób sterowania i znacznie go uprościli. Panel sterowania daje łatwy i szybki dostęp do najważniejszych funkcji. Ten sam schemat sterowania zastosowano we wszystkich urządzeniach - niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z pralką czy piekarnikiem. Wystarczy przyzwyczaić się do obsługi jednego urządzenia, żeby łatwo poradzić sobie z kolejnymi - zgodnie z filozofią "naucz się raz i używaj wszędzie".

Profesjonalne rozwiązania, które możesz mieć w domu

- W piekarniku CombiSteam Deluxe wykorzystano połączenie pary z gorącym powietrzem . Ta metoda gotowania została stworzona najpierw dla profesjonalistów. Najnowszy model piekarnika ma pojemność 74 l i dziewięć poziomów pieczenia, co umożliwia przyrządzanie kilku potraw w tym samym czasie. W przedniej części obudowy znajduje się gniazdo termosondy, z której profesjonaliści korzystają bardzo często.

- Piekarnik Inspiro sam określa wagę produktu i automatycznie dobiera odpowiednie parametry pieczenia, umożliwiając tym samym osiąganie wyjątkowych rezultatów.

- Wiele modeli piekarników wyposażono w rozwiązania przetestowane przez profesjonalistów: termosondę, dzięki której pieczenie mięs staje się niezwykle łatwe i efektywne oraz systemy wspomagania czyszczenia.

- Nowa płyta indukcyjna InfinitePro ma strefy stałych temperatur i pozwala na łączenie pól grzejnych, żeby umożliwić gotowanie kilku potraw w tym samym czasie, jak to się dzieje w profesjonalnych kuchniach.

- Nowa płyta indukcyjna InfinitePure ma dotykowe, podświetlane, okrągłe sterowniki suwakowe typu slider, które ułatwiają precyzyjną kontrolę poziomu ciepła.

- GemLine to seria płyt typu Domino, która składa się z kilku różnych modułów i pozwala na komponowanie zestawów zależnie od potrzeb.

- W niektórych płytach gazowych płomień skierowany jest pionowo , co ogranicza straty energii i zapewnia bardziej efektywne grzanie.

- Zmywarki RealLife zaprojektowano zgodnie z filozofią profesjonalistów "załaduj wszystko na raz". W świecie profesjonalnych kuchni wszystko dzieje się bardzo szybko. Nie ma czasu na staranne i dokładne układanie naczyń w zmywarce. Zmywarki RealLife wyposażono również w system automatycznego doboru poziomu zużycia wody i energii.

- Szefowie kuchni zawsze wykorzystują najświeższe składniki. W nowych chłodziarko-zamrażarkach produkty dłużej pozostają świeże. Zastosowana w nich technologia TwinTech FrostFree, to oddzielnie chłodzenie komór chłodziarki i zamrażarki . Dzięki temu w chłodziarce jest zachowany odpowiedni poziom wilgotności, a w zamrażarce nie powstaje szron. System MultiFlow utrzymuje w chłodziarce równomierną temperaturę i wilgotność.

- Okapy, zmywarki, chłodziarko-zamrażarki, niektóre pralki i suszarki są wyposażane w cichy, efektywny, bezszczotkowy silnik elektryczny.

- Wybrane modele pralek i suszarek wykorzystują parę, która usuwa zagniecenia i odświeża ubrania. Niektóre modele mają również certyfikat Woolmark Gold, co oznacza, że nawet najdelikatniejszych ubrań nie trzeba oddawać do profesjonalnej pralni.

Przykładowe ceny: piekarnik parowy EOB8851AAX kosztuje 6899 zł brutto, płyta indukcyjna EHD8740FOK - 4599 zł brutto, zmywarka do zabudowy ESL6552RA - 3799 zł brutto, chłodziarko-zamrażarka EN3487AOX - 2799 zł brutto, pralka EWF1408WDL z programami parowymi - 2999 zł brutto

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład