Nietypowa brama garażowa - otwierana na bok

W garażach, w których trudno zamontować typową, otwieraną do góry bramę segmentową, sprawdzi nowa konstrukcja firmy Hörmann - brama segmentowa otwierana na bok.
Brama HST jest alternatywą dla zwykłej bramy segmentowej, jeśli ze względów architektonicznych (nachylenie dachu, prowadzone instalacje) brama nie może chować się, bądź być mocowana pod stropem. Brama boczna nadaje się również do garaży o niskim nadprożu - jej montaż wymaga jedynie 95 mm wolnego miejsca pod nadprożem.

Segmentowa brama boczna sprawdzi się także wtedy, gdy jest jedynym wejściem do garażu. Jeżeli na przykład chcemy szybko wyprowadzić rower, nie musimy czekać aż brama otworzy się całkowicie - dostęp do garażu jest wolny już po paru sekundach. W bramach z napędem można dowolnie zaprogramować szerokość otwarcia częściowego - tę funkcję uruchamia się za pomocą pilota lub uchwytu w bramie z wbudowanym modułem radiowym.

Ciepło, cicho i płynnie

Do zbudowania płyty bramy otwieranej na bok wykorzystano panele typu sandwich (o grubości 42 mm), wypełnione pianką poliuretanową, które zapewniają dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną bramy.

W dolnej części panele są bezpiecznie prowadzone w zaokrąglonej szynie podłogowej, a w górnej - przez stabilne podwójne rolki bieżne. Aluminiowa szyna podłogowa, otwarta na obu końcach, nie jest zagłębiona w podłożu, lecz montowana nawierzchniowo - co ułatwia odpływ wody i czyszczenie, a w efekcie ma wpływ na trwałość całej konstrukcji. Płaska szyna o wysokości zaledwie 25 mm nie przeszkadza podczas wjeżdżania czy wchodzenia do garażu.

Bezpiecznie i szybko

Brama HST posiada też dobre zabezpieczenia przeciwwłamaniowe: jej wyposażenie obejmuje zintegrowane mechaniczne zabezpieczenie przed przesunięciem i dodatkowe ryglowania skutecznie chroniące ją przed wyważeniem. Podwójny automatyczny mechanizm zabezpieczający sprawia, że w razie napotkania na przeszkodę brama natychmiast zatrzymuje się.

Jako napęd do bocznej bramy segmentowej HST stosowany jest nowy napęd SupraMatic lub ProMatic, wykorzystujący do przesyłania sygnału radiowego nową technologię BiSecur.

Nowa estetyka

Boczna brama HST oferowana jest z dwoma rodzajami przetłoczeń - M i L - oraz z kasetonami S, z powierzchnią Woodgrain, Silkgrain i Micrograin oraz w drewnopodobnej okleinie Decograin w kolorze Golden Oak.

Bramy HST dostępne są w maksymalnych wymiarach 3000 mm wysokości i 6500 mm szerokości. Brama boczna HST kosztuje od 3500 zł netto. W tej cenie kupimy bramę o wymiarach 2x2 m, w strukturze Woodgrain, z przetłoczeniami M, w kolorze białym, bez napędu (w standardzie zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład