Jak sprawdzić działkę przed zakupem?

Serwis TERENtester.pl pozwala sprawdzić działkę budowlaną przed jej zakupem. Pomaga ustalić czy dla danej działki obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, ale nie tylko...
Czy podejmując decyzję o zakupie działki budowlanej sprawdzamy możliwość zrealizowania na niej naszej wymarzonej inwestycji? Często ryzykujemy przecież dorobkiem całego życia. Niejednokrotnie za późno dowiadujemy się, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na lokalizowanie budynku o interesującej nas wysokości a określony w nim maksymalny procent zabudowy nie jest wystarczający by zmieścić na działce zadawalająco rozległy dom. Jeśli nie ma uchwalonego planu zakładamy, że złożymy w gminie wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy z interesującymi nas parametrami. Czy jednak mamy pewność, że taką decyzję uzyskamy?

Wszystkie wątpliwości pomoże nam rozwiać innowacyjny serwis TERENtester.pl skierowany do właścicieli nieruchomości, inwestorów i biur pośrednictwa nieruchomości. Serwis pozwoli otrzymać w krótkim czasie kluczowe informacje umożliwiające podjęcie właściwej decyzji inwestycyjnej.

Wystarczy bez biegania po urzędach wypełnić formularz lokalizacji, a zespół doświadczonych urbanistów i architektów kompleksowo odpowie nam:

- czy dla danej działki obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego,

- czy dla planowanej inwestycji możliwe jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy,

- na co pozwalają zapisy obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Pozwolenie na budowę uzyskuje się na podstawie zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy - warto zatem aby specjaliści z TERENtester.pl sprawdzili możliwości inwestycyjne przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży określonej działki.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład