Jak dobrać najlepszy współczynnik przenikania ciepła okna PCV?

Przy wyborze okien do domów energooszczędnych miejmy na uwadze przede wszystkim ich parametry techniczne. Kierujemy się tutaj głównie współczynnikiem Uw konkretnego okna.
Współczynnik Uw informuje nas o przenikaniu ciepła przez całe okno, a nie tylko przez np. samą szybę. Określa on wielkość straty ciepła z wewnątrz na zewnątrz. Mówiąc prościej: im mniejszy jest współczynnik Uw, tym lepiej, gdyż mniejsza jest utrata ciepła.

Pamiętajmy, że o współczynniku Uw całego okna decydują: przenikalność termiczna pakietu szybowego oraz profilu - czyli złożenia ramy ze skrzydłem. O wielkości Uw decyduje również sposób osadzenia szyby w ramie oraz udział procentowy szyb w całej konstrukcji okna.

Z powyższego wynika, że współczynnik Uw jest dla każdego okna inny i powinien być wyliczany do każdego okna oddzielnie.

Najlepiej, gdy Uw całego okna nie przekracza 0,8 W/m²K.

Należy zatem zawsze dopytać sprzedawcę, czy współczynnik przenikania ciepła dotyczy tylko szyby, czy jest wyliczony indywidualnie dla poszczególnych okien.

Musimy bardzo precyzyjnie i wnikliwie czytać oferty stolarki, bo niestety dla efektów marketingowych często prezentowane są nie do końca rzetelne wyliczenia.

Podawanie współczynnika samej szyby lub okna referencyjnego, jako współczynnik dotyczącego wszystkich zamawianych pozycji - może potencjalnego klienta wprowadzić w błąd.

Wybierając okna do domu chcemy, by pełniły one nie tylko funkcje estetyczne, ale i zapewniały nam komfort i uczucie ciepła. W tym przypadku bardzo istotny jest współczynnik przenikania ciepła U okna, który w nowym produkcie firmy OknoPlus wynosi 0,6 W/m²K! Jest to niewątpliwie najlepsza wartość na rynku.

Do tej pory oknem o najlepszym współczynniku termoizolacyjności okien wśród PCV, było okno THERMO firmy OknoPlus. Współczynnik U dla okna referencyjnego wynosił Uw =0,7W/m²K. Parametry te pozwoliły na wyróżnienie go dwoma tytułami w programie "VIP - najlepsze okna i drzwi", gdzie otrzymało wyróżnienie w kategorii "Okna PCV Premium" oraz "Okno Optymalne" (czyli najlepsze parametry techniczne za najkorzystniejszą cenę na rynku). Firma OknoPlus chcąc uczynić następny krok w drodze do innowacyjności stworzyła okno o jeszcze lepszych parametrach.

Ciepło, cieplej, najcieplej, czyli okno TopTHERMO

Nowością na rynku, wprowadzoną przez firmę OknoPlus, jest okno TopTHERMO, którego współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw =0,6 W/m²K! Jest to bez wątpienia najlepszy parametr dostępny na rynku poparty certyfikatem. Dodatkowym atutem tego rewolucyjnego okna jest stosunek bardzo korzystnej ceny do otrzymanych parametrów. Czym jeszcze wyróżnia się TopTHERMO? Posiada ono izolowaną, wyższą ramę o wysokości 78 mm, a w konsekwencji wyższą o 10mm wysokość zabudowy konstrukcji, wzmocnienie z izolacją TopTHERMO, trzyszybowy pakiet z gazem kryptonem, ciepłą ramkę międzyszybową SWISSPACER oraz listwę przyszybową prostą.

Dla kogo okno PCV TopTHERMO?

Okno TopTHERMO dedykowane jest inwestorom, którym zależy na tym, by inwestycja była energooszczędna.

"Posiada ono bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej Uw =0,6 W/m²K uzyskanej dzięki wyizolowanemu wzmocnieniu, zastosowanej blokadzie TopTHERMO eliminującej mostki termiczne wokół szyby i na styku ramy z murem oraz dzięki pakietowi trzyszybowemu z kryptonem. Dzięki niemu współczynnik Ug wynosi 0,4 W/m²K. Jednak podczas zakupu stolarki okiennej, głównym parametrem, którym powinniśmy się kierować jest współczynnik Uw, który informuje o przenikaniu ciepła przez całe okno (a nie przez samą szybę). Wskazuje on rozmiar straty ciepła z wewnątrz na zewnątrz. Warto wiedzieć, że im współczynnik Uw jest mniejszy, tym lepiej, ponieważ zmniejsza się wtedy utrata ciepła"- radzi Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

Decydując się na zakup nowej stolarki okiennej kierujmy się najlepszymi parametrami, które zapewnią nam komfort oraz ciepło na długie lata. Wybierając TopThermo firmy OknoPlus, zyskamy certyfikat profesjonalizmu oraz pełną satysfakcję z wyboru najbardziej energooszczędnego rozwiązania na rynku.

Więcej o: