Zlewozmywak jak z Cepelii

Podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, włoska firma Emo design zaprezentowała nietypowy produkt, który powstał w ścisłej współpracy z marką Deante. Projektanci stworzyli specjalną edycję zlewozmywaka i baterii kuchennej, wykorzystując charakterystyczne i modne motywy znane z łowickich wycinanek. Tak powstał Cepelik - pomost pomiędzy polską tradycją i włoskim wzornictwem.
Cepelik to produkt niezwykły i jedyny w swoim rodzaju. Jest efektem współpracy pomiędzy projektantami firmy Emo design i marki Deante, która udostępniła na potrzeby projektu zlewozmywak z linii Modern i baterię kuchenną Primo. Nowoczesne wzornictwo produktów, włoscy designerzy wzbogacili o nawiązujące do polskiej tradycji barwne wzory ludowe, którymi ozdobiono wnętrze komór granitowego zlewozmywaka. Automatyczny korek i dźwignia baterii wykonane zostały w kolorze czerwonym, który kontrastuje z grafitową powierzchnią produktów, nadając całości bardzo modny, współczesny wygląd. Całość stanowi niepowtarzalne połączenie tradycji i innowacji i sprawia, że zlewozmywak staje się efektownym elementem wyposażenia przykuwającym uwagę i definiującym wystrój wnętrza.

Dobór produktów Deante wykorzystanych w projekcie Cepelik nie był przypadkowy. Zlewozmywaki z linii Modern wyróżnia oryginalny, nowoczesny design, a baterie kuchenne z serii Primo mają niepowtarzalne wzornictwo. Kubistyczny, mosiężny korpus o granitowym wykończeniu stanowi podstawę dla chromowanej, płaskiej wylewki i dźwigni umożliwiającej regulację natężenia strumienia wody i jej temperaturę. Oba produkty reprezentują kierunek, w jakim podąża nowoczesne wzornictwo. Projektanci z firmy Emo design zadbali zaś, by ich nowe wcielenie nawiązywało do polskiej kultury i lokalnego folkloru. Wykorzystując niezwykle modne i coraz chętniej stosowane w aranżacji wnętrz wzory łowickie, zamienili elementy wyposażenia kuchni w dzieła sztuki.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład