Prosty sposób na cichą podłogę

Przeciwnicy paneli laminowanych często argumentują, że podłogi takie są głośne, bo słychać na nich każdy krok. Tymczasem problem ten można zniwelować w bardzo prosty sposób - stosując odpowiednie rozwiązanie podkładowe.
Odgłosy chodzenia po podłodze pływającej (nie przykleja się jej do podłoża i oddylatowuje od wszystkich przegród i słupów) jest najbardziej słyszalny i zarazem uciążliwy w przestronnych pomieszczeniach, na przykład pokojach dziennych, w których spędza się dużo czasu. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie odpowiedniego podkładu - akustyka podłogi pływającej zależy właśnie od tego co zostało pod nią ułożone.

Cicho pod podłogą

Najlepsze rozwiązania są w stanie wyciszyć podłogę aż o 29%. Takim podkładem są coraz bardziej popularne maty kwarcowe, które można stosować nie tylko pod panele laminowane, ale także pod deskę trójwarstwową układaną "na pływająco".

Maty kwarcowe mają bardzo wysoką gęstość, zapewniającą im dobre właściwości wyciszające, ale też wpływającą na ich wytrzymałość i odporność na obciążenia. Maty kwarcowe doskonale nadają się do stosowania na ogrzewanie podłogowe - zapewniają minimalny opór cieplny.

Mata na lata

Profesjonalna mata kwarcowa Selit-Pro marki Selit ma grubość do 2 do 3 mm, pozwala na zredukowanie redukcja dźwięków odbitych nawet do 29% (wg normy EPLF 021029-5). Mata stawia niski opór cieplny 0,01 m2 K/W (wg DIN 52612), a przy tym jest bardzo odporna na obciążenia (>6,5 t/m2). Mata Selit-Pro stanowi wyciszenie i jednocześnie ochronę przed wilgocią.

Cena mat Selit-Pro, zależnie od ich grubości, wynosi 23-29 zł/m2.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład