Podkład do ochrony drewna

Valtti Super Guard to nowy podkład impregnujący, który zapewnia drewnu skuteczną ochronę przed wilgocią, grzybami, sinizną i owadami.
Drewno to materiał łączący naturalność i szlachetność, dlatego tak chętnie wykorzystywany jest w architekturze i budownictwie. Ze względu na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i biologicznych, wymaga jednak specjalnej ochrony.

Ochrona drewna

Przed wilgocią Jej wahania, połączone ze zmianami temperatury, sprawiają, że drewno pęcznieje, a po wyschnięciu kurczy się. Doprowadzić to może do pęknięć, a brak zabezpieczenia inicjuje proces gnilny.

Grzyby i sinizna W warunkach wysokiej wilgotności rozwijają się bakterie. Szara pleśń sprawia, że na powierzchni drewna pojawiają się ciemne plamy pleśni. Grzyb gnilny niszczy drewno, prowadząc do konieczności jego wymiany.

Insekty Szkodniki drewna, poprzez drążenie tuneli i kanalików, przecinają i osłabiają jego strukturę oraz zmniejszają parametry wytrzymałościowe.

Skuteczna impregancja

Gwarancją zachowania zewnętrznych powierzchni drewnianych w dobrym stanie jest stosowanie preparatów ochronnych i pielęgnujących. Nowy produkt Tikkurila Valtti Super Guard - to gotowy do użycia, rozpuszczalnikowy impregnat gruntujący, zawierający środek biobójczy oraz żywicę alkidową. Penetruje drewno, redukuje też jego chłonność, dzięki czemu obniża zużycie produktów nawierzchniowych.

Produkt przeznaczony jest do malowania drewnianych, zewnętrznych elementów, takich jak fasady, ramy okienne, drzwi, ogrodzenia, wiaty, altany, tarasy, patio, okiennice czy poręcze.

Tikkurila Valtti Super Guard jest wygodny w dozowaniu, a zamieszczony na opakowaniu przezroczysty pasek ułatwia kontrolę zużycia impregnatu.

Wydajność impregnatu wynosi ok. 6,5 m2/l. Kolejne warstwy można nanosić po kilku godzinach, jednak całkowity czas schnięcia preparatu wynosi 24 h.

Produkt dostępny jest w opakowaniach o poj. 1 l i 5 l. Cena około 37 zł/1 litr.

Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład