Farba na trudne plamy na ścianie

Trudne, uporczywe, powracające plamy wbrew pozorom to częsty problem także na ścianach. Marka Dekoral podpowiada, jak się ich skutecznie pozbyć z farbą izolującą.
O tym, jak łatwo pobrudzić ściany w mieszkaniu, wie chyba każdy z nas. Wystarczy chwila nieuwagi, aby na ich powierzchni pojawiły się mało eleganckie plamy. Jeśli ściany pomalowaliśmy nowoczesną emulsją lateksowa, zazwyczaj wystarczy zmyć je, aby rozwiązać problem. Gorzej, gdy mamy do czynienia z trudnymi zabrudzeniami np. po oleju, nikotynie czy grzybach (będących konsekwencją wilgoci). W takiej sytuacji samo zmywanie lub nawet zamalowanie plamy nie rozwiąże problemu - będzie ona przebijać przez warstwę nowej emulsji.

Dobrym wyjściem będzie natomiast sięgniecie po farbę izolującą Dekoral Renostyl Plus. Produkty tego rodzaju skutecznie odcinają oraz neutralizują zabrudzenia, dzięki czemu nie przebijają one przez świeżą farbę. Z tego powodu są polecane szczególnie na trudne plamy m.in. po nikotynie, grzybach, zaciekach czy olejach spożywczych. Co więcej, wspomniana farba Renostyl Plus marki Dekoral, działa także jako grunt i wzmacnia samo podłoże. W efekcie zabezpiecza ściany przed działaniem wilgoci - z tego powodu dobrze sprawdzi się w łazience lub kuchni.

Pamiętajmy jednak, że sama aplikacja farby izolującej nie rozwiązuje problemu. Równie ważne jest przygotowanie ścian. Jeśli zauważymy złuszczenia lub pęknięcia, koniecznie usuwamy je papierem ściernym. Podobnie ubytki szpachlujemy i wypełniamy. W przypadku obecności grzybów stosujemy dodatkowo środek grzybobójczy. Na tak przygotowaną ścianę nakładamy warstwę farby - dla pełnego efektu zaleca się aplikację dwóch warstw.

Dekoral Renostyl Plus

Ftalowa farba gruntująca przeznaczona do zamalowywania plam po nikotynie, sadzy, olejach, zaciekach i grzybach. Polecana szczególnie do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci.

- odcina i izoluje trudne plamy,

- wzmacnia podłoże,

- zalecana liczba warstw: 1-2,

- wydajność: do 12m2/L,

- czas schnięcia: około 6h,

- cena: 18 zł / 0,5L.