Temperatura pod kontrolą

Elektroniczna głowica termostatyczna Thera Pro HR90 wyróżni się dużym, ruchomym i do tego podświetlanym ekranem. Można na nim odczytać wysokość temperatury w pomieszczeniu.


Głowica wyposażana jest w wiele funkcji - takich jak "wakacje", "przyjęcie" czy "dzień wolny". Niezależnie zatem od tego czy jesteśmy w domu, na urlopie czy przyjmujemy znajomych, w domu będzie utrzymywana temperatura dopasowana do aktualnych potrzeb. Natomiast podczas naszej nieobecności temperatura obniży się o kilka stopni a przed naszym powrotem z pracy czy ze szkoły powróci do właściwego stanu. Przykładowo w trybie ECO, temperatura automatycznie obniża się o 3°C, co przekłada się na 18% spadek zużycia energii. Za oszczędzanie energii odpowiada także funkcja automatycznego zamknięcia zaworu grzewczego, w trakcie wietrzenia okna oraz przeciwmrozowa, która nie dopuszcza, aby temperatura w pomieszczeniu spadła poniżej 5°C.

Inwestycja na lata

Zakup głowicy należy rozpatrywać w kategorii inwestycji. Kupując 4 urządzenia HR90 i przyjmując, że przy ich wykorzystaniu oszczędności energii sięgną 20% można wyliczyć, że przy rocznych kosztach ogrzewania mieszkania 75 m2 - na poziomie ok. 2580 zł otrzymamy zwrot zainwestowanych pieniędzy po około 2 latach. Podobnie w przypadku domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m2, gdzie szacowane koszty ogrzewania to 6387 zł, zakup 10 szt. głowic zwróci się w analogicznym okresie czasu. Głowica ma 6 punktów przełączenia na dobę do 3 poziomów temperatur przez 7 dni w tygodniu, co pozwala na dostosowanie czasu ogrzewania do indywidualnego rozkładu dnia.

Łatwy montaż i instalacja

Głowica termostatyczna HR90 jest intuicyjna w obsłudze. Można ją dopasować do wszystkich standardowych zaworów grzewczych bez niebezpieczeństwa wycieków czy brudnych prac montażowych. Po instalacji urządzenie rozpoczyna pracę z programem fabrycznym, ale w bardzo prosty sposób można dostosować jego pracę do indywidualnego trybu dnia.Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: