Nowa elektroniczna bateria umywalkowa Kludi Zenta E

Eksperci firmy Kludi zaprezentowali nowy, elektroniczny model popularnej baterii Zenta, który dzięki ponadczasowemu wzornictwu, nietuzinkowym rozwiązaniom technologicznym i przyjazności dla środowiska zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.
W tym roku seria baterii łazienkowych Kludi Zenta poszerza się o nową, elektroniczną odsłonę Kludi Zenta E.

Minimalistyczny, masywny design baterii umywalkowej nawiązuje do geometrycznych form koła i kwadratu.

Bateria dostępna jest w wariantach z uchwytem regulacji temperatury i bez. Pierwszy z nich doskonale sprawdzi się w warunkach domowych. Pozwala on na swobodną regulację temperatury, zapewniając elastyczność i komfort użytkowania. Z kolei w obiektach publicznych warto zainstalować baterię bez uchwytu regulacji temperatury. Częstotliwość i intensywność użytkowania armatury

w tych miejscach wymaga praktycznych i wytrzymałych rozwiązań. Dodatkowo wstępna regulacja temperatury pozwoli na zmniejszenie zużycia gorącej wody i, w rezultacie, obniżenie kosztów eksploatacji budynku.

Technologia przyszłości

Nowa Kludi Zenta E została wyposażona w optyczny czujnik, który reaguje na ruch uruchomieniem strumienia. Czujnik ma wbudowane trzy nadajniki - dopiero jednoczesne ich uruchomienie otwiera wypływ wody. Dzięki temu baterii możemy używać swobodnie, bez ryzyka niepożądanego uruchomienia strumienia przy przypadkowym przesłonięciu czujnika na przykład przez kroplę wody.

Bateria została wyposażona w zawór magnetyczny typu soft-close, który zwiększa komfort jej użytkowania. Dzięki stopniowemu otwieraniu strumienia unikniemy rozpryskiwania się wody. Bateria jest dostępna w dwóch wariantach zasilania: na baterie oraz z sieci.

Rozwiązania ekologiczne

Producenci zadbali również o to, by nowa bateria pozwalała na optymalnie oszczędne wykorzystanie wody i energii. Czujnik ruchu w intuicyjny sposób zapobiega niepotrzebnemu zużyciu wody, wyłączając jej dopływ za nas, gdy jej nie używamy. Wbudowany perlator ECO ogranicza zużycie wody do 5 l/min. Zmniejszając przepływ, mechanizm jednocześnie napowietrza strumień, zapewniając oszczędność bez uszczerbku dla komfortu użytkowania baterii.

Bateria ponadto automatycznie zamyka wypływ po dwóch minutach ciągłego uruchomienia. Dzięki temu możemy świadomie kontrolować poziom zużycia wody oraz bezpiecznie korzystać z armatury bez obawy utraty dużej ilości wody w razie przypadkowego przesłonięcia czujnika ruchu.

Wariant baterii z wstępną regulacją temperatury pozwoli na ograniczenie zużycia gorącej wody, szczególnie odczuwalnego w obiektach publicznych, takich jak hotele, baseny, czy restauracje. W konstrukcji baterii zastosowano zasilacz o niskim zużyciu energii, który pobiera prąd tylko podczas otwierania i zamykania wypływu wody. Zasilacz posiada wbudowany kondensator, który zamknie zawór magnetyczny i odetnie dopływ wody w przypadku nagłego braku prądu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładWięcej o: