Bateria kuchenna Brita 3020 filtrująca wodę w domu

Firma Brita wprowadziła do sprzedaży baterię kuchenną filtrującą, która umożliwia korzystanie z uzdatnionej wody bez ograniczeń i w każdym momencie. Bateria w połączeniu z wkładem filtrującym, montowanym pod zlewem, umożliwia usuwanie kamienia i substancji wpływających negatywnie na smak i zapach wody, takich jak chlor czy ołów i miedź, które często występują w domowych instalacjach.
Jakość produktów, przyprawy, sposób przygotowania... wiele czynników ma wpływ na smak i finalny efekt naszych kulinarnych eksperymentów. Kucharze na całym świecie otwarcie przyznają, że woda ma ogromny wpływ na smak i aromat potraw oraz napojów. Restauratorzy i znani eksperci kulinarni, w swoich kuchniach używają wyłącznie wody filtrowanej. Dlaczego? Bo warzywa, mięsa, sosy czy zupy przygotowane na jej bazie smakują lepiej, pachną ładniej, wyglądają bardziej apetycznie.

Cały sekret tkwi w tym, co dzieje się z wodą podczas procesu filtrowania. Chodzi przede wszystkim o usuwanie chloru wykorzystywanego w procesie uzdatniania. Filtrowanie redukuje także obecność drobnych zanieczyszczeń mechanicznych (takich jak piasek, czy rdza), twardość wody, wybrane metale ciężkie (takie jak ołów lub miedź) oraz zanieczyszczenia organiczne wpływające negatywnie na smak, barwę oraz zapach wody. Będzie to miało znaczenie w całym procesie gotowania, a zwłaszcza przy potrawach, w których podstawą jest właśnie woda. Chodzi m.in. o zupy, buliony, sosy, makarony, ryże czy np. Kasze i fasole.

Bateria filtrująca

Co zrobić, aby filtrowanie stało się jeszcze prostsze? Na rynku pojawiła się właśnie całkowita nowość - trójdrożna bateria filtrująca Brita 3020. Bateria jest częścią podzlewowego systemu, który montujemy w swojej kuchni. W jego skład wchodzą: bateria dwudźwigniowa oraz filtrujący oraz wymienny wkład P 1000. System można zamontować samodzielnie, bez użycia specjalistycznych narzędzi ani pomocy hydraulika, a wymiana wkładu zajmuje zaledwie 5 minut.

Bateria posiada dwie dźwignie. Jedna dźwignia pozwala na ustawienie temperatury i natężenia przepływu wody ciepłej i zimnej. Druga dźwignia, oznaczona logotypem Brita, przeznaczona jest do dozowania filtrowanej wody.

System wyposażony jest we wskaźnik wymiany wkładu, który poprzez sygnał dźwiękowy informuje o konieczności wymiany wkładu po 90 lub 180 dniach, w zależności od ustawienia twardości wody na głowicy filtra. Na terenach ze średnio twardą wodą (do 8,5 dH) filtr starcza zwykle na ok. 1000 litrów = około 6 miesięcy, a z twardą wodą (powyżej 8,5 dH) filtruje ok. 500 litrów wody = około 3 miesięcy.

Firma Brita oferuje 5 modeli baterii filtrujących. Wszystkie o nowoczesnym i eleganckim designie, wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Ceny w zależności od modelu to od 800 zł do 1800 zł.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładWięcej o: