Bezpieczne bramy wjazdowe: fotokomórki FAAC XP 20

Fotokomórki z serii XP 20 mają regulowany, szeroki kąt pracy, dwudziestometrowy zasięg i wysoka czułość. Wyposażona w taką automatykę brama wjazdowa działa bezpiecznie i bezawaryjnie.
Dobra automatyka do bram wjazdowych to wysokiej jakości napęd i fotokomórka o dużej czułości. Zadaniem fotokomórek jest zatrzymanie skrzydła bramy, jeśli pojawi się jakakolwiek przeszkoda: nadjeżdżający samochód, biegnące dziecko, pies lub kot. Brama powinna w takim momencie wrócić do pozycji otwartej.

Nowe fotokomórki FAAC XP 20 są szybkie i mają dużą czułość. Ich poziomy kąt widzenia to 180 stopni (od -90 stopni do 90 stopni); są wyposażone w funkcję automatycznej, pionowej kalibracji. Umieszczone na obrotowym wsporniku wspomagają wysokiej wydajności soczewki, tak, by w jak największym stopniu zoptymalizować pracę wiązki w dowolnie wybranym kierunku. Kompaktowe wymiary pozwalają na montaż na słupku lub na kolumnie bramy wjazdowej.

Trzy warianty fotokomórek do bram wjazdowych

Firma FAAC proponuje trzy warianty nowych fotokomórek:

- XP 20D - system z tradycyjnym 24 V nadajnikiem i zasilaniem odbiornika,

- XP 20B D - system z zasilaniem BUS 2Easy przystosowanym do instalacji 16 par fotokomórek, z dodatkową ochroną przed zakłóceniami wywoływanymi zewnętrznymi źródłami światła (reflektory samochodowe, światła LED),

- XP 20W D - system z tradycyjnym zasilaniem 12/24 V i nadajnikiem dostępnym w wersji zasilanej przez baterie, co pozwala uniknąć konieczności prowadzenia kabla do przekaźnika. XP 20W D pozwala na instalację 4 par fotokomórek, a także, podobnie jak poprzedni wariant, chroni system przed zakłóceniami pracy, wywołanymi zewnętrznym źródłem światła.

Charakterystyka techniczna:

- zasięg: 20 m

- czas wykrycia przeszkody: 13 ms (XP 20 D), 20 ms (XP 20B D), 40 ms (XP 20W D)

- wymiary: 41 x 130 x 42 mm

- kąt obrotowy: 180 stopni

- stopień ochrony: IP54

- zakres temperatury pracy: -20°C ÷ +55°C

Ceny (netto): XP 20 D - 198,00 zł; XP 20B D - 198,00 zł; XP 20W D - 268,00 zł

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładWięcej o: